Plebiscyt
Seniorka odmienia miasto

Seniorka odmienia miasto

25 września 2015


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Poznajcie Grace Brett – najstarszą znaną artystkę street artu.  104-letnia seniorka pochodzi z miasteczka Selkirk w Szkocji. Zaczęło się niewinnie: od dzianinowego ubrania dla stołu, następnie ławki, płotu przed domem…

yarnbombgrandma (5)Źródło: www.www.demotivateur.fr

I tak coraz dalej i dalej, aż poczynania dziarskiej seniorki trafiły aż do publicznych przestrzeni. Jej talent dostrzegli członkowie grupy Soul Stormers, znanej z tego, że przebrała w kolorowe ubranka już niemal 50 lokacji w całej Szkocji.

yarnbombgrandma (1)Źródło: www.boredpanda.com

19 września tego roku grupa Soul Stormers zainspirowana przez twórczość pani Brett postanowiła dodać coś od siebie i przebrać miasto w wełniane ubranie. Przestrzeń szkockiego miasteczka Selkirk wygląda teraz naprawdę osobliwie – nie mamy wątpliwości, że to właśnie tak się ociepla wizerunek 😉

yarnbombgrandma (2)Źródło: www.boredpanda.com

„Pomyślałam, że ozdobienie miasta włóczkowymi ubraniami własnej roboty będzie świetnym pomysłem. Uwielbiam obserwować ludzi, którzy uśmiechają się na widok moich prac i uważam, że miasto w takiej odsłonie wygląda po prostu uroczo” opowiada pani Brett. Córka artystki dodaje: „nie pamiętam mamy bez szydełka lub drutów w dłoniach, zawsze szykowała coś (nie tylko dla dzieci!), najczęściej były to szale i chusty”.

yarnbombgrandma (6)Źródło: www.boredpanda.com

Przykład pani Brett dowodzi najlepiej, że dla sztuki i kreatywności nie ma żadnych barier wiekowych. Taka babcia to prawdziwy skarb!

Koniecznie posłuchajcie rozmowy z przesympatyczną panią Brett:

yarnbombgrandma (4)Źródło: www.www.demotivateur.fr

« »

Dodaj komentarz