Rynek Kwiatowy otwarty!

Rynek Kwiatowy otwarty!

To nie był primaaprilisowy żart – 1 kwietnia tego roku oficjalnie otwarto nowy Rynek Kwiatowy w Katowicach. Zobaczmy jak prezentuje się nowy plac

rynek kwiatowy katowiceŹródło: www.propertydesign.pl

Przebudowa ścisłego centrum Katowic rozpoczęła się w 2012 roku. W ramach inwestycji zmodernizowano już infrastrukturę tramwajową, a kilka dni temu oficjalnie oddano do użytku jeden z trzech zaplanowanych placów: Rynek Kwiatowy.

plac kwiatowy katowice (9)Źródło: www.katowice.gazeta.pl

Nazwa placu nie jest przypadkowa: szczególne miejsce zajmują tutaj pawilony, których ściany oraz dachy zostaną obsadzone roślinnością, nawiązując do popularnego trendu „zielonych dachów”, o którym pisaliśmy między innymi tutaj – klik. Część budynków w przyszłości zostanie oddana do dyspozycji kwiaciarzy, a pozostałą przestrzeń zajmie kawiarnia z ogródkiem letnim.

plac kwiatowy katowice (1)Źródło: www.katowice.gazeta.pl

Innowacyjny projekt zabudowy Rynku Kwiatowego to przede wszystkim kaskadowa fontanna z jasnego marmuru, gdzie woda przelewa się przez czworokątne zbiorniki. Aby przedłużyć oś kompozycyjną alei Korfantego, stworzone zostaną kolumny świetlne, które dodatkowo uzupełnią oświetlenie zamontowane w posadzce i podstawach klombów.

plac kwiatowy katowice (8)Źródło: www.katowice.gazeta.pl

Już nie raz pisaliśmy o obowiązujących w nowoczesnej architekturze miejskiej trendach. Eleganckie, płaskie powierzchnie znalazły się również na Rynku Kwiatowym. Surowość powierzchni przełamano donicami z betonu syntetycznego, które w sezonie letnim zostaną obsadzone kwiatami oraz drzewami. Modernistycznego charakteru nowego placu dopełnia mała architektura: ławki z drewna i stali nierdzewnej.

plac kwiatowy katowice (7)Źródło: www.katowice.gazeta.pl

Obecnie kapryśna pogoda nie pozwala w pełni cieszyć się funkcjonalnością Rynku Kwiatowego. Katowiczanom pozostaje wyglądać lepszych warunków do wypoczynku w mieście, a w przyszłości do ich dyspozycji oddany zostanie również pawilon gastronomiczny i strefa rekreacyjna – również nie możemy się doczekać!

plac kwiatowy katowice (4)Źródło: www.katowice.gazeta.pl

plac kwiatowy katowice (2)Źródło: www.katowice.gazeta.pl

Dodaj komentarz