Rośliny pod ochroną hydrożelu

hydrogel w nasadzeniach miejskich
Sadzenie drzew i krzewów to proces, którego skutki są długofalowe. Korzenie młodego drzewka lekko wyschły podczas transportu, a może nie zostały posadzone prosto? W przyszłości te problemy mogą spowodować duże szkody. Warto zadbać więc o kondycję drzew już w pierwszym roku ich wzrostu.

hydrogel w nasadzeniach miejskichŹródło: www.hydrogel.pl

Hydrożel to nowoczesny preparat, który wspiera rozwój roślin, zapewniając im optymalną ilość wody i niezbędnych do życia składników odżywczych. Zamoczenie młodego drzewka w roztworze hydrożelu wystarczy, aby ograniczyć wysychanie odkrytego systemu korzeniowego np. podczas transportu. Substancja pozwala też dostarczyć do rośliny wodę po umieszczeniu w podłożu. Efekt? Zdrowe rośliny, które przetrwają dekady. Bo gdy dodatkowo korzenie zostaną posadzone prosto, drzewo uodparnia się na choroby i przewracanie pod naporem wiatru.

hydrogel w nasadzeniach miejskichŹródło: www.hydrogel.pl

Od kilku lat rynek hydrożeli w Polsce silnie się rozrasta. Jak w każdej dziedzinie technologii bywa, nie brakuje producentów, którzy oferują najniższą cenę kosztem jakości. Na rynku pojawiły się bowiem hydrożele, które owszem, wchłaniają wodę, ale i nie oddają jej systemowi korzeniowemu roślin. Czy cena powinna być jedynym kryterium wyboru hydrożelu do zastosowania w ochronie odkrytego systemu korzeniowego sadzonek? Z pewnością nie.

Warto wiedzieć, że tańsze hydrożele nadają się w zastosowaniach przemysłowych, ale nie w leśnictwie. Wchłaniają zbyt dużo wody i nie oddają systemowi korzeniowemu roślin! W efekcie zanurzony wcześniej w hydrożelu korzeń uschnie, ponieważ nie będzie mógł pobierać wody.

hydrogel w nasadzeniach miejskichŹródło: www.hydrogel.pl

Firma Terra Group, która dostarcza hydrożele od blisko 16 lat, zdecydowanie protestuje przeciw takim praktykom. Dlaczego? To kwestia uczciwości, fachowości i rzetelności, jaką zdobyliśmy na polskim rynku. Posiadamy niezbędne świadectwa jakości, referencje i badania naukowe.

hydrogeleŹródło: www.hydrogel.pl

Terra Hydrogel Aqua jest produktem całkowicie bezpiecznym i ekologicznym, zapewnia roślinie optymalną ilość wody, zmniejsza stres wodny. Został również wpisany do raportu „Środki ochrony roślin, środki biobójcze oraz środki i produkty do rozkładu pni drzew leśnych zalecane do stosowania w leśnictwie w roku 2016” Instytutu Badawczego Leśnictwa pod redakcją Barbary Głowackiej.