Plebiscyt
Rośliny doniczkowe w pokoju dziecięcym

Rośliny doniczkowe w pokoju dziecięcym

30 maja 2014


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Inne rośliny nadają się dla maluszka, a inne dla przedszkolaka, jeszcze inne sprawią radość młodemu uczniowi. Które z nich będą odpowiednie dla Twojego dziecka? Przekonaj się:

kwiaty w pokoju dzieckaŹródło: www.muratordom.pl

Wybierając zielone dekoracje do pokoju dziecka, weź pod uwagę jego temperament i wiek:

Maluchy poniżej 3 roku życia lubią smakować nowych przedmiotów. Swoje zdobycze natychmiast wkładają do ust – w pokoju małego zdobywcy unikaj więc roślin kłujących, a także zawierających toksyny. Najlepiej postąpisz, jeśli ustawisz donice kwiatowe powyżej zasięgu rączek dziecka, jednak wysokości takiej, by mogło je bez przeszkód podziwiać. Optymalny kwiat to zielistka – nie kwitnie, jednak w kolorowym pojemniku sprawdzi się doskonale. W ten sposób zaszczepisz w nim miłość do zieleni i kolorów!

donice teracrea makeithome Źródło: www.makeithome.pl

Od 3 roku życia dziecko zaczyna na dobre interesować się światem i chętnie zadba już nie tylko o zabawkowych podopiecznych. Może towarzyszyć podczas podlewania kwiatów lub ich rozsadzania, na pewno chętnie doradzi podczas zakupów w sklepie ogrodniczym. Mimo wszystko nadal dbaj o to, by donice kwiatowe znajdowały się poza zasięgiem ciekawskich rączek.

donice teracrea makeithome Źródło: www.makeithome.pl

Siedmiolatek jest już na tyle rozważny, że może w pełni włączyć się w opiekę nad domowymi kwiatami. Wybierając rośliny do pokoju pierwszoklasisty, możesz bez obaw kierować się głównie ich walorami estetycznym, a nie tylko bezpieczeństwem. To dobry czas na pierwsze obowiązki – maluch chętnie podejmie wyzwanie opieki nad kaktusem o drobnych kolcach. Nauczysz go odpowiedzialności. W domu zamieszkałym przez malucha sprawdzą się donice wykonane z miękkiej gumy, np. Flatpot marki Teracrea.

donice teracrea makeithome Źródło: www.makeithome.pl

W pierwszych latach życia dziecka szczególnie unikaj:

  • Poinsecji – ta piękna, kojarzona ze świętami roślina, ma trujący sok, który wywołuje silne zatrucie i zapalenie skóry.
  • Bluszczu pospolitego – zjedzenie fragmentu rośliny może wywołać konwulsje, liście po zetknięciu ze skórą wywołują bolesny obrzęk.
  • Cyklamenu – zjedzenie rośliny może powodować zawroty głowy i drgawki.
  • Oleandra – zjedzenie fragmentu rośliny może zaburzyć pracę serca
  • Skrzydłokwiatu – działa drażniąco na skórę, może spowodować problemy z oddychaniem.

donice teracrea makeithome Źródło: www.makeithome.pl

Make it Home

Zakupy w Internecie to dzisiaj codzienność – oszczędność czasu, siły, cierpliwości, a bardzo często i pieniędzy. Nie musisz wychodzić z domu, by kupić donicę, lampę, a nawet fotel. W makeithome.pl znajdziesz wszystko, czego szukasz dla domu i ogrodu – niekończąca się skarbnica oryginalnych inspiracji stoi przed Tobą otworem!

« »

Dodaj komentarz