Brzesko – ręcznie malowane pisanki miejskie zdobią przestrzeń!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Pisanka – tradycyjny symbol świąt wielkanocnych stanowi nieodłączny element sezonowych dekoracji – również tych, które widujemy w przestrzeniach publicznych. Co ciekawe, pisanki miejskie, podobnie jak swoje małe odpowiedniki, również mogą być ręcznie malowane – tak jak te w Brzesku!

 

 

pisanki miejskie Brzesko

Brzesko

Pisanki XXL w całej Europie

Do Brzeska, miasta w województwie małopolskim, trafiły niedawno wielkanocne pisanki miejskie. Podobnie dzieje się w wielu innych europejskich miejscowościach, jednak te, na których skupiamy się dzisiaj, są wyjątkowe. Co sprawia, że są tak interesujące? Przede wszystkim fakt, iż naniesione na nich malunki są dziełem ludzkich rąk.

Pisanki miejskie trafiły do Brzeska w surowej formie – biała powierzchnia, jaką charakteryzuje się jajko XXL to świetne artystyczne płótno! Przekonały nas o tym panie z lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich, które przeistoczyły zwyczajne pisanki w niepowtarzalne dzieła sztuki. Tradycyjne zajączki, pisklęta, kolorowe esy-floresy, a nawet nieco abstrakcji – to tylko kilka spośród wielu barwnych wzorów, jakie pojawiły się na dekoracjach.

pisanki miejskie Brzesko

Brzesko

Pomysł na kolejny sezon?

Czy pomysł z Brzeska spotkał się z uznaniem mieszkańców? I to jakim! Obecnie kolorowe pisanki XXL stanowią tło dla rodzinnych zdjęć w centrum, zachwycają się nimi i najmłodsi, jak i nieco starsi przechodnie. Zachęcamy do podobnych inicjatyw, które podkreślają lokalne koloryty i są szansą na pochwalenie się talentami mieszkańców – jeśli nie w tym sezonie, to przynajmniej za rok! Przekonaj się, jak prezentują się ręcznie malowane pisanki miejskie w Strzelcach Krajeńskich: klik

Zdjęcia opublikowane dzięki uprzejmości fanpage Urząd Miejski w Brzesku


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz