Puls Twojego miasta w rytmie natury

wiszące wieże kwiatowe terra

Chwilowo tylko poza miastem widać pierwsze oznaki wiosny, a przecież kolory natury mogą zachwycać w nawet najbardziej nowoczesnych metropoliach! Prezentujemy najpiękniejsze propozycje wież kwiatowych dla miast.

Ukwiecenia miejskie z roku na rok wyglądają coraz bardziej zachwycająco – miasta toną w zieleni, a mieszkańcy podkreślają, że nie wyobrażają sobie już wiosny bez wyjątkowych dekoracji kwiatowych. Dzięki sprawdzonym systemom kaskady miejskie mogą rozkwitać  w dowolnych miejscach i upiększyć niemal każdą przestrzeń.

Niewielki plac czy skwerek od razu zyskuje swój niepowtarzalny charakter i staje się estetycznym punktem miasta – a możliwości jest wiele! W ofercie jest spory wybór rozmiarów wież kwiatowych: mogą one dawać efekt kuli, kopca czy owalu, więc tylko od wyobraźni projektantów zależy, jak będzie prezentowało się miasto w sezonie wiosenno-letnim. Ważne wydaje się również to, że kaskady to prosty sposób na wprowadzenie zieleni w krótkim czasie – nawet tam, gdzie nie ma dogodnego podłoża.

Wieże kwiatowe to nie tylko wspaniałe wrażenia estetyczne, ale i przemyślana technika konstrukcyjna, która ułatwia pielęgnację roślin i sprawia, że na długi czas pozostają one dobrze nawodnione i świeże (ten proces ułatwia specjalny system podwójnego dna).

Zobacz porady eksperta:

Kaskady stworzone są z materiałów najwyższej jakości, a nowatorska metoda mocowań nie tylko chroni dekorację przed działaniem rozmaitych warunków atmosferycznych, ale i przed kradzieżą. Kaskady kwiatowe są skonstruowane tak, by demontaż czy przewrócenie były niemożliwe. To wszystko sprawia, że miejskie kompozycje kwiatowe cieszą oko mieszkańców przez cały sezon i są bezpieczne.

Co najładniej prezentuje się na kaskadowych kwietnikach już w marcu? Kwiaty o drobnych listkach: stokrotki, tulipany czy bratki z odmiany Rocky F1, które charakteryzuje bardzo przyjemny zapach.  W lecie przyjdzie czas na pelargonie, ipomee czy surfinie. Oryginalnie wygląda także kapusta ozdobna i kalafior ozdobny – przypominają one kwiaty z krainy baśni.

Czy wiesz, że:

  • na jeden metr sześcienny wody potrzeba 1 kg nawozu, który będzie wchłaniany przez rośliny w stu procentach
  • co dwadzieścia dni należy usunąć zeschnięte listki z kwietników, by roślina nie zachorowała na chorobę grzybiczą nazywaną mączniakiem prawdziwym
  • wieczorem, co kilka tygodni, warto zastosować oprysk chemiczny, by oczyścić rośliny i ochronić je przed szarą pleśnią