Puck najpiękniej ukwieconym miastem w Polsce!

Terra Flower Power – plebiscyt mający na celu wyłonienie miejscowości z najpiękniejszą roślinną dekoracją przestrzeni to już historia. Imponujących dekoracji było wiele, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden… To już pewne – miastem, które w tym roku może się poszczycić najpiękniejszą aranżacją zieleni jest Puck!

k

98 inspirowanych naturą miast

Plebiscyt organizowany przez twórców bloga inspirowaninatura.pl przy wsparciu firmy Terra Group odbywał się już po raz czwarty. Od początku lipca trwał etap przyjmowania zgłoszeń, a od pierwszych dni sierpnia zmagania przeniosły się na portal Facebook, gdzie za pomocą specjalnej aplikacji internauci mogli oddawać głosy na swoich faworytów. Niemal cztery tysiące oddanych głosów to rekord w dziejach konkursu, a zarazem najlepszy dowód na to, jak ważna jest natura w miastach.

Walka trwała do końca

Pierwsze trzy tygodnie głosowania to niepodzielne rządy Pabianic, które nie długo broniły pozycji lidera. Tuż przed zakończeniem zmagań na prowadzenie wysunął się Puck i już do końca nie oddał prowadzenia – aż 531 głosów dało miastu pewne zwycięstwo. To właśnie tam odbędzie się sesja zdjęciowa, której efekt zostanie zaprezentowany na jednej z kart prestiżowego kalendarza miejskiego Terra na rok 2016. Do Pucka powędruje również główna nagroda rzeczowa w postaci kaskadowej konstrukcji kwietnikowej H2000.

miejsce 1: Puck 531 głosów

Puck
fot. UM Puck

miejsce 2: Pabianice 469 głosów

Pabianice
fot. Angelika Gortat

Druga pozycja przypadła Pabianicom, które wynikiem 469 głosów pobiły swój zeszłoroczny wynik, a zarazem zyskały dużą donicę Gianto 120 marki nuno’ni. Podium zamyka Giżycko, które uzyskało 333 głosy internautów oraz bon na zakupy produktów z oferty firmy Terra o wartości 1000 zł.

miejsce 3: Giżycko 333 głosy

Giżycko
fot. UM Giżycko

Początek dobrych zmian

Każda z nagród to nie tylko cenna naturalna dekoracja, ale również doskonały początek dla jeszcze bardziej efektownej aranżacji lub uzupełnienie już istniejących zielonych kompozycji. Przewidziane w regulaminie nagrody mają być inspiracją do kolejnych, pozytywnych zmian, których doskonałym dowodem jest rosnąca z każdym rokiem popularność plebiscytu.

Zapraszamy za rok

Plebiscyt Terra Flower Power –Najpiękniej Ukwiecone Miasto w Polsce to już przeszłość. Kolejna edycja miejskich zmagań już za rok!

ranking

Zapisz