Przyjaciel miejskich kwiatów – hydrożel

nasadzenia zastępcze hydrogel terra 2

Miejskie rośliny wzrastają w utrudnionych warunkach – zwłaszcza ukwiecenia umieszczone w pobliżu parkingów i ruchliwych ulic są narażone na działanie toksyn i duże zasolenie. Czy można zahamować ten proces?

Co to jest hydrożel?

By miejskie rośliny dłużej zachowały świeżość i żywotność, warto wspomóc proces kwitnienia poprzez Terra Hydrogel Vit. To specjalna odżywka doglebowa, która posiada właściwości umożliwiające zachowanie roślin w doskonalej kondycji.

hydrogel terraŹródło: www.hydrogel.pl

Odżywka doglebowa Terra Hydrogel Vit skutecznie poprawia jakość podłoża w wieżach kwiatowych, donicach miejskich oraz rabatach, dzięki czemu można wyhodować jeszcze zdrowsze rośliny, a co za tym idzie: jeszcze lepszy efekt dekoracyjny. Odżywka jest mieszanką hydrożelu i granulowanego nawozu, co gwarantuje usprawnienie procesu nawadniania.

Kompleksowa Usługa Zielona GóraŹródło: www.hydrogel.pl

Właściwości preparatu

TerraHydrogelVit gwarantuje aż 3-krotnie niższą częstotliwość nawadniania miejskich roślin i zmniejszenie ich nawożenia do 60%. Nowoczesna odżywka doglebowa oraz mieszanka nawozowa, która oprócz czystego hydrożelu zawiera w sobie odpowiednio skomponowane połączenie nawozów długodziałających (NPK). TerraHydrogelVit ma ogromne zdolności sorpcyjne: już 1 gram preparatu jest w stanie wchłonąć nawet 300 ml wody, a następnie przekazać ją do systemu korzeniowego roślin w odpowiedniej ilości i czasie.

Kompleksowa Usługa Zielona GóraŹródło: www.hydrogel.pl

Największe korzyści

Dzięki zastosowanym w preparacie składnikom pokarmowym, sadzonki szybciej ukorzeniają się w podłożu i są odporniejsze na susze i choroby. To szczególnie istotne w miejscach trudnodostępnych i narażonych na zwiększone zasolenie i dużą ilość gazów spalinowych. Jednokrotna aplikacja odżywki zapewnia zdrowe rośliny, a także pozwala ograniczyć wydatki i nakłady pracy związane z ich pielęgnacją. To ogromna szansa dla miejsc położonych w bezpośrednim sąsiedztwie ulic, czy też narażonych na szkodliwy wpływ innych czynników chemicznych, na przykład okolic fabryk i stref przemysłowych.

Kompleksowa Usługa Zielona GóraŹródło: www.hydrogel.pl

Kiedy zastosować hydrożel?

Najlepszym momentem na użycie odżywki jest wczesna wiosna. Preparat jest nieszkodliwy i w 100% ekologiczny. Po 3-5 latach od zastosowania w glebie ulega biodegradacji.

Kompleksowa Usługa TerraŹródło: www.hydrogel.pl