Przegląd donic z polietylenu
W tworzeniu małej architektury miejskiej coraz częściej sięga się po materiały, które są nie tylko trwałe, ale i estetyczne. W tej kategorii prym wiedzie bezdyskusyjnie polietylen. Zebraliśmy jego największe zalety.
Ogromne możliwości
Niezależnie od wielkości pojemnika polietylen wciąż zachowuje swoje unikalne właściwości. Ten przyjazny środowisku materiał doskonale sprawdza się przy tworzeniu donic nawet w dużym rozmiarze. Donica Gianto polskiej marki Nuno’ni jest przykładem, jak ogromny potencjał drzemie w polietylenie. Taka donica pasuje zarówno do aranżacji przestrzeni miejskiej, jak i dekoracji klubowego czy restauracyjnego ogrodu. Wysoka odporność na promienie UV sprawia, że nawet duże nasłonecznienie nie jest w stanie jej zaszkodzić.
Wielofunkcyjność
Ze względu na mnogość swoich zastosowań, donice z polietylenu mogą przybrać wiele form. Jedną z propozycji jest ogromna donica A-Malo marki Teraplast, która z powodzeniem może służyć jako designerski stół. To doskonałe rozwiązanie do przestrzeni publicznej przyjaźnie nastawionej na potrzeby mieszkańców miast. Taki element architektury miejskiej również z powodzeniem dzieli otwarte przestrzenie.
Klasyka na salonach
Następną propozycją marki Nuno’ni jest donica Assumi. Ta smukła donica z polietylenu to niezawodny uzupełnienie każdej, klasycznej aranżacji przestrzeni. Podobnie jak Gianto, Assumi z sukcesem wytrzymuje szkodliwe promieniowanie UV oraz nie groźne jej żadne uszkodzenia mechaniczne. Dzięki połączeniu funkcjonalności i wytrzymałego materiału staje się interesującym elementem otoczenia. Dodatkową zaletą tego pojemnika jest wkładka uprawna, która znacząco ułatwia pielęgnację roślin.
Europejskie standardy
Donice z polietylenu zostały docenione w wielu europejskich krajach. Można je spotkać nie tylko w Polsce, ale i w Holandii, Niemczech i we Włoszech, gdzie skutecznie zdobią przestrzeń miejską oraz prywatne posiadłości. Dzięki ich zaletom – lekkość, mobilność, 100% recyklingu – na stałe wpisały się w codzienność mieszkańców. Warto czerpać dobre wzory od innych, szczególnie te proekologiczne i podnoszące klasykę naszego otoczenia.