Plebiscyt
Promocja miast poprzez zieleń

Promocja miast poprzez zieleń

20 lutego 2012


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Już za kilka dni odbędzie się inauguracja sezonu ogrodniczego w Poznaniu! Podczas targów Gardenia, które odbędą się 24-26 lutego, blisko 500 wystawców z 10 krajów zaprezentuje się na powierzchni ponad 12 tys. m2. Firma Terra również tam będzie!

Tradycyjnie pod koniec lutego specjaliści z branży ogrodniczej spotkają się w Poznaniu, by uczestniczyć w Targach Ogrodniczych i Architektury Krajobraz. 24 lutego przewidziany jest jako dzień dla profesjonalistów, to właśnie wtedy po raz szósty redakcja „Zieleni Miejskiej” we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi organizuje seminarium „Miejska Sztuka Ogrodowa”. Tematem przewodnim najbliższej edycji będzie promocja miast poprzez zieleń. Podczas seminarium zostanie przedstawiony problem: jak w nowoczesny i kompleksowy sposób można promować miasta właśnie poprzez tereny zieleni.

Podczas spotkania zostanie przedstawionych wiele przykładów z kraju i zagranicy w tym również prezentacja firmy Terra pod tytułem „Promocja miasta poprzez „zielone” produkty firmy Terra” . Podpowiemy, jak dzięki kwiatom można wpłynąć na wizerunek miasta oraz jak dzięki naturze można skutecznie wypromować swoją przestrzeń miejską.

Seminarium poprowadzi dr hab. Piotr Urbański, profesor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dziekan Wydziału Ogrodniczego. Uczestnikami Miejskiej Sztuki Ogrodowej będą zarządcy terenów zieleni, wykonawcy, ogrodnicy i architekci krajobrazu. W ubiegłym roku wzięło w niej udział ponad 800 osób z całej Polski. Udział w seminarium jest bezpłatny.

Oprócz bogatej oferty wystawców i prezentacji kilkudziesięciu nowości rynkowych na zwiedzających targi GARDENIA 2012 czekają interesujące seminaria i pokazy m.in.:

  • seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa,
  • warsztaty dla projektantów ogrodów oraz architektów krajobrazu,
  • ogrody pokazowe Garte i Gardenii,
  • pokazy florystyczne i konkurs dla kwiaciarń,
  • Międzynarodowe Mistrzostwa Florystyczne Polski.

Zapraszamy 24 lutego br. do Poznania na Seminarium „Miejska sztuka ogrodowa”. Organizatorzy:  redakcja „Zieleń Miejska” we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.

Więcej na: gardenia.mtp.pl

Źródło: Archiwum Terra

« »

Dodaj komentarz