Projekt Zielona Ławeczka

26 lutego 2014
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Zbierzcie sąsiadów i przyjaciół, opracujcie plan działania i pokażcie światu jak ma wyglądać wasze osiedle. Możecie pozyskać fundusze, wsparcie profesjonalistów i wspólnie odmienić swoją przestrzeń!

Metal bench in garden.

Wszystko w ramach ogólnopolskiego, prospołecznego projektu grantowego Zielona Ławeczka, który ruszył 3 lutego. Program został skierowany do mieszkańców osiedli zarządzanych przez wspólnoty i spółdzielnie. Jeśli więc mieszkacie w miejscowości liczącej sobie powyżej 50 tys. mieszkańców, jeśli chcecie, by Wasza okolica była piękniejsza, przyjaźniejsza i bardziej estetyczna – to coś dla was!

akcja zielona ławeczkaŹródło: www.dom.wp.pl

Organizator projektu, Fundacja Banku Ochrony Środowiska przeznaczy 50 tys. zł na rewitalizację polskich osiedli mieszkaniowych. Drużyna sąsiedzka, która przekona jury – internautów o tym, że to właśnie jej pomysł powinien zostać wcielony w życie, będzie mogła liczyć na granty do 1200 zł, które przeznaczy na zakup podłoża, narzędzi i roślinności.

akcja zielona ławeczkaŹródło: www.m.dziennik.pl

W ten sposób powstać mają  zielone zakątki, miejsca spotkań i odpoczynku z tytułową zieloną ławeczką w roli głównej. Program ma na celu również aktywizowanie społeczności lokalnej i przekonanie, że nawet na wielkim blokowisku można stworzyć przyjazne zakątki zieleni.

akcja zielona ławeczkaŹródło: www.foto.recenzja.pl

Jak zgłosić się do konkursu?

Zbierzcie grupę sąsiadów liczącą min. 5 osób, mile wdziane jest zapraszanie do współpracy kolejnych sąsiadów – Zielona Ławeczka do akcja wirusowa! Wybierzcie lidera, który będzie się komunikował z Organizatorem. Projekty możecie zgłaszać do 31 marca tego roku poprzez stronę internetową, której adres znajdziecie na końcu tego wpisu. Nie macie pomysłu na oryginalne zagospodarowanie przestrzeni? To nic! Możecie liczyć na wskazówki i konsultacje z architektami krajobrazu.

akcja zielona ławeczkaŹródło: www.freeversephotography.com

Jak wygląda wybór zwycięzców?

Wybór trzech najlepszych projektów zostanie powierzony internautom, głosowanie rozpocznie się 1 października 2014 i potrwa do końca miesiąca. Zwycięskie drużyny poznamy 5 listopada 2014 r. – zostaną zaprezentowane na stronie www Organizatora.

akcja zielona ławeczkaŹródło: www.growappalachia.blogspot.com

Celem przedsięwzięcia jest poprawa estetki najbliższej okolicy, sprawienie że cała architektura krajobrazu stanie się bardziej przyjazna. To sposób na to, by zaangażować mieszkańców w kreowanie swojej własnej przestrzeni w sposób taki, jaki sami uznają za najbardziej stosowny.

donice Elho Terraform.plŹródło: www.elho.com

Akcja Zielona Ławeczka ma sprawić, że betonowe pustynie, pozbawione zarówno roślinności, jak i relacji międzyludzkich raz na zawsze znikną z naszej rzeczywistości. Jeśli chcecie przyczynić się do walki z szarością – koniecznie zgłoście się do programu!

wieże kwiatowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

więcej szczegółów, formularz zgłoszeniowy i regulamin znajdziecie na stronie Organizatora.

wieże kwiatowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Dodaj komentarz