Plebiscyt
Projekt Monsoon

Projekt Monsoon

6 listopada 2015


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Podczas deszczu robi się szaro i ponuro…? Nic bardziej mylnego – a przynajmniej tak nie jest na jednej z ulic Seulu. Zobaczcie, jak piękne może być oberwanie chmury:

projekt monsoon (4)Źródło: www.mymodernmet.com

W wyniku współpracy studentów Szkoły Artystycznej z Chicago oraz przedstawicieli firmy Pantone (która znana jest ze swojego systemu identyfikacji kolorów) powstało coś naprawdę niezwykłego. Ulewne deszcze, które przechodzą nad Koreą, zostały wykorzystane jako „silnik” nowego projektu artystycznego o nazwie Project Monsoon.

projekt monsoon (3)Źródło: www.boredpanda.com

W czasie opadów ulice Seulu stają się posępne i mało atrakcyjne. Opady trwają niemalże bez przerwy przez trzy tygodnie! Nietrudno zgadnąć, że zwykle nie jest to najbardziej radosny okres w życiu Koreańczyków.

projekt monsoon (1)Źródło: www.mymodernmet.com

Znalazła się na to jednak recepta: wybrane jezdnie i chodniki zostały pomalowane specjalną hydrofobową farbą, która cechuje się pewną specjalną właściwością: po nałożeniu jest bezbarwna, jednak pod wpływem wilgoci uwidaczniają się wykonanie nią obrazy. Tak właśnie na ulice Seulu trafiły bajecznie kolorowe malunki inspirowane koreańską kulturą. Życie mieszkańców wschodniej Azji koncentruje się wokół rzek i właśnie to chcieli podkreślić twórcy niezwykłych malunków.

projekt monsoon (3)Źródło: www.mymodernmet.com

Gdy tylko krople deszczu opadną na ulice, natychmiast wyłaniają się z nich bajecznie kolorowe żółwie, ryby i inni przedstawiciele podwodnego świata. W ten sposób nawet pomimo nieco depresyjnej pogody, przechodnie mają powody do uśmiechu. Za sprawą artystów trzy tygodnie monsunowych opadów nie są już szare i ponure!

projekt monsoon (2)Źródło: www.boredpanda.com

« »

2 komentarze do wpisu „Projekt Monsoon”

  1. Cudowny pomysł! 🙂 Było by wspaniale, gdyby to rozwiązanie stało się popularne, nie tylko w Seulu. Myślę, że to w znacznym stopniu przyczyniło się do zredukowania jesiennego przesilenia 😉

Dodaj komentarz