Poznańskie Lovelasy

23 maja 2013
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

„Las. Przystanek od codzienności” to proekologiczna miejska akcja, która ma zachęcić Poznanian do kontaktu z naturą. Jak wygląda w rzeczywistości? Spójrzcie sami.

akcja ekologiczna

Źródło: www.marketing-news.pl

Przystanki tramwajowe z centrum stolicy wielkopolski przeniosły się… do lasu. Od niedawna mieszkańcy mogą umilić sobie oczekiwanie na transport przechadzkami po leśnej trawie, którą ułożono na chodnikach. Znane wszystkim, niepozorne wiaty przystankowe przybrano prawdziwymi sadzonkami, krzewami i mchem, tło stanowią duże fotografie przedstawiające dzikie zwierzęta.

akcja ekologiczna

Źródło: www.marketing-news.pl

Miejscem kampanii stały się najbardziej oblegane miejsca w Poznaniu – z tramwajów korzysta codziennie mnóstwo mieszkańców, co znacznie zwiększa zasięg akcji. Pomysł tym bardziej dobry ze względu na to, że najkrótszy nawet kontakt z naturą w drodze do pracy pozytywnie wpływa na wszystkich podróżnych.

Akcja ma na celu zachęcić mieszkańców Poznania do kontaktu z naturą, pieszych wycieczek i wypoczynku w okolicznych lasach. Pracownicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych przewidzieli dla nich również drobne upominki – naklejki z hasłami: „Byłem w lesie”, „I love las” oraz nasze ulubione: „Lovelasy”.

akcja ekologiczna

Źródło: www.marketing-news.pl

Cała akcja została zapoczątkowana przez poznański oddział Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Kto wie, może inne polskie oddziały zainspirują się tym pomysłem? Już czekamy na więcej takich kampanii!

Jeśli chcecie zobaczyć tę miejską akcję ekologiczną od kulis, zajrzyjcie pod ten adres.