Plebiscyt
Poznajcie Nuzzle

Poznajcie Nuzzle

13 lutego 2014


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Są miękkie, kolorowe, ciepłe, a na dodatek podświetlane. Całkiem niedawno zadomowiły się na zamarzniętej rzece w mroźnej Kanadzie… A znane są jako Nuzzle.

Nuzzle
Źródło: www.archinect.com

Są inspirowane zwierzęcym futrem i przypominają któryś z niezbadanych gatunków. Nikt nie wie czym dokładnie są, ale właśnie dlatego tak intrygują nas miejskie instalacje artystyczne – pobudzają wyobraźnię!

NuzzleŹródło: www.inhabitat.com

Ich korpusy składają się z pianki izolacyjnej uformowanej na kształt włosia. W ten sposób powstały kolorowe, lekkie i miękkie pompony w skali makro, które następnie przetransportowano na zamarzniętą rzekę Assiniboine w Kanadzie.

NuzzleŹródło: www.azuremagazine.com

Każdy zmarznięty i zmęczony łyżwiarz może spocząć na miękkim Nuzzlu, ukryć się w jego puszystym „futrze” i ogrzać. Dla najmłodszych to najlepszy plac do zabawy w chowanego!

NuzzleŹródło: www.contemporist.com

Nuzzle to mała architektura miejska, oryginalne oświetlenie i dekoracja przestrzeni zarazem. Mogą służyć jako ławka lub nawet leżanka, nocą rozświetlają lodowisko, a ich wygląd przywodzi na myśl wełniane pompony i pobudza wyobraźnię.

NuzzleŹródło: www.inhabitat.com

Te niezwykłe „stworzenia” powstały w biurze projektowym Raw Design i okazały się na tyle niezwykłe, że zwyciężyły tegoroczny konkurs Warming Huts, w którym wybierano najlepsze projekty „zimowej” architektury.

NuzzleŹródło: www.inhabitat.com

Puszyste Nuzzle to dowód na to, że przestrzeń miejska może być nieco zwariowana…

NuzzleŹródło: www.contemporist.com

Chętnie zobaczymy podobne instalacje również na polskich lodowiskach… i nie tylko!

NuzzleŹródło: www.theatlanticcities.com

NuzzleŹródło: www.archiquotes.info

NuzzleŹródło: www.contemporist.com

« »

1 komentarz do wpisu “Poznajcie Nuzzle”

Dodaj komentarz