Plebiscyt
Potworne miasto

Potworne miasto

15 kwietnia 2016


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Siedzi na plaży i podziwia morski krajobraz. Ma nawet ze sobą wiaderko i łopatkę! Sielska plażowa pocztówka? A co, gdy dodamy, że jej bohaterem jest potworek wpatrujący się ośmiornicę?

Jasper StAubyn (12)Źródło: www.instagram.com/tailjar

Ten niezwykły widok to tylko fragment z tego, co stworzył Jasper StAubyn, niezwykle kreatywny użytkownik globalnej sieci. Po tym, gdy stał się właścicielem najnowszego iPada i dedykowanego mu specjalnego graficznego „ołówka”, postanowił zrealizować swoje, dosyć osobliwe postrzeganie otaczającego świata.

jasper staubyn (9)Źródło: www.instagram.com/tailjar

Przez cały marzec 2016, dzień po dniu, powstawały nowe grafiki. Każda z nich miała ten sam początek: niby zwyczajny obrazek przedstawiający życie współczesnego miasta i jego mieszkańców podczas codziennej krzątaniny. Następnie do surowego zdjęcia były dodawane kolorowe wizerunki „potworów”, idealnie wkomponowanych w otaczający je przestrzeń publiczną.

jasper staubyn (7)Źródło: www.instagram.com/tailjar

Jest więc wielki węgorz (?) pożerający wagon metra, King-Kong zwieszający się z latarni miejskiej, a wjazd do drogowego tunelu do złudzenia zaczął przypominać paszczę z pełnym garniturem ostrych zębów. Pomysłów Jaspera nie sposób wymienić, dlatego zachęcamy Was do obejrzenia galerii niezwykłych zdjęć – więcej jego kreatywnej twórczości znajdziecie w serwisie Instagram.

Źródło: www.instagram.com/tailjar

« »

Dodaj komentarz