Pots For Pets – zalicytuj i pomóż zwierzakom!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Wawa Design Festiwal, coroczne święto wzornictwa organizowane w Soho Factory w Warszawie, to nie tylko piękne przedmioty i rewolucyjne rozwiązania. To także oddolne inicjatywy i akcje charytatywne, które używają języka sztuki oraz sztuki użytkowej, aby mówić o tym, co ważne.

potsfor pets-03 INFO PRASOWEŹródło: materiały prasowe Wawa Design Festiwal

Pots For Pets!  – Terra Group, Nuno’ni oraz Artyści Soho Factory i Wawa Design Festiwal dla zwierząt: 12-13 września 2015

Pots For Pets! narodziło się we współpracy z Fundacją NICZYJE, zajmującą się pomocą bezpańskim zwierzętom. Chcąc wesprzeć działania Fundacji, zdecydowaliśmy się zaprosić do udziału w akcji znanych artystów oraz marki, z którymi wspólnie moglibyśmy osiągnąć zamierzone cele.

Firma Terra Group i znajdująca się w jej portfolio marka Nuno’ni przekazały na potrzeby akcji 2 sztuki największego modelu donicy Gianto 120 (1200x1200h). Te wykonane z wytrzymałego tworzywa donice zostaną podczas happeningu 12 i 13 września pomalowane przez warszawskich artystów: reprezentujący Soho Factory team tatuażystów z WarSawINK oraz – ze strony Wawa Design Festiwal – Lecha Batora, autora tegorocznego plakatu promującego imprezę i kuratorów Wawa Design Festiwal, Iwonę Kowalczyk i Viol Orzechowską.

13 września 2014, podczas finałowego, zamykającego wydarzenia dnia Festiwalu, jedna z donic zostanie zlicytowana na aukcji, a uzyskane w ten sposób środki trafią na konto Fundacji NICZYJE. Drugi egzemplarz zostanie przekazany jako produkt pokazowy firmie Terra Group.

Termin: 12-13 września malowanie, 13 września aukcja

Miejsce: Soho Factory (w zależności od pogody hala 19 lub na świeżym powietrzu)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1678783109022271/

artyści:

WarSawINK https://www.facebook.com/warsawinktattoo?fref=ts

Lech Bator https://www.facebook.com/LechBator?fref=ts

kuratorzy: Iwona Kowalczyk i Viol Orzechowska

Partnerzy:    

Terra Group https://www.terra-pl.eu/ 

Nuno’ni https://nunoni.com/                                                                                                                                                                                  

Cel: Stowarzyszenie na rzecz Bezpańskich Zwierząt “Niczyje”  https://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-na-rzecz-Bezpa%C5%84skich-Zwierz%C4%85t-Niczyje/191499597544766

Dodaj komentarz