Pomysł na… czerwone donice

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Dodatki w tym kolorze wprowadzają radosny nastrój i ożywiają wnętrze. „Przedawkowana” czerwień może jednak powodować rozdrażnienie, dlatego najlepiej sprawdza się na dodatkach takich jak donice kwiatowe.

czerwone donice terraform (1)Źródło: www.terraform.pl

Modne pojemniki w tym odcieniu to sposób na dekorację z charakterem!

Najlepsze towarzystwo

Czerwone donice w aranżacji wnętrz doskonale wyglądają na tle kolorze szarości, kremu, bieli i czerni. Spośród materiałów najlepszym towarzystwem dla nich jest stal szlachetna, ciemne drewno, naturalny kamień lub beton syntetyczny. Pojemniki na rośliny o niebanalnych kształtach i żywych kolorach szczególnie dobrze wyglądają we wnętrzach w stylu skandynawskim, gdzie dominuje minimalizm i jasne kolory. Mocny akcent w postaci Ricola od nuno’ni skutecznie ożywi monotonną przestrzeń – jest na czym zawiesić oko!

donica ricola nunoniŹródło: www.terraform.pl

Nie wszystko złoto, co się świeci…

…bo czasami połysk lepiej prezentuje się na czerwonej powierzchni. Lakierowane donice Brussels Diamond od Elho to klasyczna forma w nowoczesnym wydaniu. Ze względu na uniwersalny kształt, te smukłe pojemniki dobrze będą wyglądać w dowolnym wnętrzu. Ustawione na tle białej ściany staną się najcenniejszą ozdobą pomieszczenia.

donice elho Brussels Diamond HighŹródło: www.terraform.pl

W dobrym smaku

Jednym z mniej znanych atutów czerwieni jest fakt, iż kolor ten wzmaga apetyt, dlatego dobrze sprawdza się w kuchniach oraz jadalniach. Intensywny odcień donicy Secret docenią więc nie tylko miłośnicy atrakcyjnych dodatków, ale ci, którzy lubią nieco pofolgować sobie przy stole. Nieregularna forma tego pojemnika przywodzi na myśl modernistyczne rzeźby, a on sam wygląda „smakowicie” nawet jako samodzielna dekoracja.

czerwone donice terraform (1)Źródło: www.terraform.pl

Love, love, love…

Czerwień to kolor uczuć, ale to nie jedyny powód, dla którego można się zakochać we włoskiej donicy Mon Amour. Ten nowoczesny pojemnik nawiązuje swoją formą do kształtu serca, a jego kolor wzbudza naprawdę gorące emocje… W tym sercu jest miejsce na cokolwiek tylko zechcesz: nie tylko rośliny, ale również drobne domowe dodatki.

donica włoska mon amour slideŹródło: www.terraform.pl

Przeciwieństwa się przyciągają

Nie bez powodu natura dała najbardziej urokliwym kwiatom ten właśnie kolor. Czerwone donice z polietylenu takie jak Schio Cubo lub Gianto stworzą intrygujący kontrast na tle zieleni ogrodów i tarasów, a jednocześnie harmonijnie skomponują się z barwą kwiatów. Czy jest coś piękniejszego niż schludny krzew lub różana rabata w modnej, czerwonej donicy?

donice nunoni rondoŹródło: www.terraform.pl

podłużne donice Long TerraformŹródło: www.terraform.pl

donica gio tondo terraformŹródło: www.terraform.pl

Dodaj komentarz