Pomysł na… Białe donice

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Biel jest ponadczasowa i odnajduje się w zestawieniu z każdym materiałem. Wbrew pozorom, nie jest monotonna ani pozbawiona wyrazu, ponieważ wystarczy odpowiednio wykorzystać jej możliwości, by uzyskać doskonały efekt.

donice TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Dla nowoczesnych

W nowoczesnych pomieszczeniach donice kwiatowe odgrywają coraz większą rolę. Są nie tylko pojemnikiem na kwiaty, ale przede wszystkim istotną dekoracją. Tak charakterystyczny wystrój wnętrza dyktuje również styl dodatków, wobec czego donice powinny być białe i minimalistyczne w swej formie. Przykład? Zestawienie białej donicy Il Vaso od Slide ze ścianą z naturalnej, ciemnej cegły w modernistycznym lofcie. To ekstrawaganckie, ale niezwykle efektowne rozwiązanie.

Donica ilvaso TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Jeśli to jednak biały kolor biały gra w pomieszczeniu główne skrzypce, jasne donice z zielonymi roślinami będą harmonijnym i estetycznym dodatkiem. Gdy z kolei takie pojemniki będą tłem dla wyrazistych kolorowych akcentów, wówczas nowoczesna aranżacja staje się świeża i bardzo energetyczna – w sam raz do biura.

podświetlane doniceŹródło: www.terraform.pl

Białe donice świetnie prezentują się w modernistycznych wnętrzach. Można w nich umieścić zarówno syntetyczne kompozycje (nie tylko z kwiatów!), jak i prawdziwe rośliny, które ocieplą nieco surowe, nowoczesne pomieszczenie.

Donica monamur TerraFormŹródło: www.terraform.pl

I tradycjonalistów

Biel to kolor na tyle uniwersalny, że doskonale dopełnia również wystroju bardziej tradycyjnych wnętrz. Donice kwiatowe w tym kolorze szczególnie dobrze będą wyglądały w pomieszczeniach urządzonych w tylu shabby chic. Utrzymany w stylu vintage wystrój wymaga podobnych dodatków, dlatego tutaj warto postawić na klasyczną formę donic nuno’ni – np. Gianto. Zestawienie białych donic z naturalnym drewnem czy wiklinowymi meblami przełamuje ich nieco staroświecki charakter, dzięki czemu wnętrze staje się bardziej przyjazne dla współczesnego odbiorcy.

donice TerraFormŹródło: www.terraform.pl

W ogrodzie

Jasne kolory mogą kojarzyć się z problematycznym utrzymaniem w czystości… ale wcale tak nie jest. Białe donice mogą trafić również do ogrodów, ponieważ ze względu na gładką powierzchnię, ich uroku nie zakłóci kurz ani błoto.

Duże donice TerraForm Soft Round Extreme HighŹródło: www.terraform.pl

Donica Assumi bądź Etima od nuno’ni w białym kolorze to doskonałe tło dla kolorowych roślin ozdobnych lub ściany porośniętej zielonym bluszczem – dekoracja stworzona na zasadzie kontrastu jest zawsze strzałem w dziesiątkę. Niezależnie od miejsca.

donica Assumi Nuno'niŹródło: www.nunoni.pl

donice nunoniŹródło: www.nunoni.pl

Biel ma mnóstwo zalet: rozjaśnia, akcentuje, kreuje charakter wnętrza, i to nawet gdy jej udział w aranżacji jest minimalny. Poznaj wszechstronne możliwości donic kwiatowych w tym kolorze!

donica Gianto Nuno'niŹródło: www.nunoni.pl

donice terraform brussels diamond (3)Źródło: www.terraform.pl

donice slide (1)Źródło: www.terraform.pl ricola nuno'ni donice kwadratowe (1)Źródło: www.nunoni.pl

podłużne donice Long TerraformŹródło: www.terraform.pl

Dodaj komentarz