Pomysł na… antracytowe donice

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Odcienie szarości na dobre zdominowały paletę kolorów dodatków obowiązujących we wnętrzach i ogrodach. Antracytowe donice to doskonałe, bo naturalne tło dla każdej innej barwy, nawet kontrastowej.

donice nuno'ni terraform.plŹródło: www.terraform.pl

Skutecznie podkreślają odważne zestawienia i tworzą przytulny charakter tam, gdzie brakuje odpowiedniego klimatu.

Antracyt to odmiana węgla charakteryzująca się najwyższą kalorycznością. Właśnie dlatego antracytowe donice we wnętrzach i ogrodach będą prezentować się naprawdę smakowicie! Aby jednak nie przytłoczyły ani nie sprawiły wrażenia szarej jaskini, warto przestrzegać kilku prostych zasad:

duże doniceŹródło: www.terraform.pl

Ciemne kolory optycznie pomniejszają pomieszczenia. Małe wnętrza wymagają adekwatnych dekoracji: antracytowe donice Ball lub Soft Round od Elho doskonale sprawdzają się w roli niewielkiego, acz wyraźnego akcentu kolorystycznego. Aby pozyskać więcej miejsca dla innych sprzętów, warto wybrać nietypowe donice w kształcie… Donicy. A raczej jej przekroju: antracytowa odsłona Il Vaso włoskiej marki Slide to oryginalny i funkcjonalny sposób na dekorację i pojemnik na rośliny. Warto pamiętać, że odcienie szarości na tle kolorów tworzą iluzję ruchu i sprawiają, że powstaje złudzenie większej przestrzeni.

designerskie doniceŹródło: www.terraform.pl

slide il vaso ogród zimowyŹródło: www.terraform.pl

Większe wnętrza automatycznie dają duże pole do popisu. Tutaj można dowolnie eksperymentować bez ryzyka, że antracytowe donice zdominują pomieszczenie. Pojemniki marki nuno’ni to nie tylko głęboki kolor intensywnego antracytu, ale również oryginalna forma i funkcjonalność – wystarczy wypełnić je nie roślinami, ale domowymi drobiazgami, by zyskać niebanalną dekorację o ciekawym kolorze.

donica assumi nunoni (5)Źródło: www.terraform.pl

Nie warto bać się antracytu w ogrodach! Ten wyrafinowany kolor tworzy mocny kontrast na tle liści i kwiatów, dzięki czemu staje się wyraźnym elementem przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem są donice kwiatowe o barwie głębokiej szarości i mocnych, geometrycznych kształtach, np. Soft Brick Long od Elho lub Schio Cassa Alta włoskiej marki TeraPlast.

donica terraform Soft Brick LongŹródło: www.terraform.pl

Donice TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Niekiedy antracyt uważany jest za problematyczny kolor, ponieważ ciemna powierzchnia uwydatnia każdy, najdrobniejszy nawet pyłek. Wybierając donice kwiatowe w tej barwie, należy postawić na pojemniki wykonane z polietylenu, który jest łatwy w czyszczeniu, a na dodatek lekki i bardzo wytrzymały. Zastosowanie tego materiału pozwala jeszcze dłużej cieszyć się głęboką barwą antracytu.

donica Gear TerraForm.pl_Źródło: www.terraform.pl

duże donice TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Antracyt jest bardzo uniwersalny. Zestawiając go kontrastowymi barwami, fakturami i materiałami można uzyskać wspaniały efekt. Donice kwiatowe w kolorze głębokiej szarości to dobra droga do uzyskania wysmakowanej harmonii.

donica terraform elho Soft Brick DividerŹródło: www.terraform.pl

donica włoska tondo veneto terraform.plŹródło: www.terraform.pl

włoska donica Flora terraform.plŹródło: www.terraform.pl

kolekcja Long TerraFormŹródło: www.terraform.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz