Polubić pająki

24 lipca 2013
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Są przeurocze i puszyste! Doskonale pozują do zdjęć, są urodzonymi modelami. Mają wielkie, błyszczące czarne oczy, smukłe sylwetki … i są prawdziwymi pająkami.

Uda Dennie
Źródło: www.udadennie.com

Przedstawiamy serię niezwykłych fotografii, które nawet jeśli nie odmienią waszego postrzegania pająków, to pewnie przynajmniej poprawią humor. Bo jak tu się nie uśmiechnąć widząc najprawdziwszego pająka w pozie rodem z bajki?

Pomysł na takie przedstawienie tych niezbyt lubianych zwierząt powstał w ogrodzie fotografa Udy Denniego na Indonezji. W tym rejonie świata pająki z rodziny skakunowatych są jednym z bardziej pospolitych, jednak dosyć niepożądanych gości. Szybkie ruchy, 4 pary oczu, 4 pary odnóży i skoki na wysokość nawet 20 cm – taki pająk nie może budzić pozytywnych skojarzeń.

Uda Dennie
Źródło: www.mymodernmet.com

Uda postanowił wpłynąć na postrzeganie pająków – przedstawił je na zdjęciach makro, za tło posłużyła naturalna sceneria i kwiaty. Wszyscy bohaterowie ujęć mieli dodatkowo ogromne (jak na swoje rozmiary) krople wody na głowach… co okazało się nie lada zadaniem. Aby stworzyć idealne ujęcie potrzebna była aż minuta, a przy tak niecierpliwym modelu oznacza to niemal całą wieczność.

Uda Dennie
Źródło: www.udadennie.com

Powstałe zdjęcia pewnie nie w każdym wzbudzą natychmiastową miłość do pająków, ale jednego jesteśmy pewni: tak wesołych, kolorowych i pociesznych stawonogów nie widzieliśmy nigdy przedtem!

Uda Dennie
Źródło: www.udadennie.com

Uda Dennie
Źródło: www.mymodernmet.com

Uda Dennie
Źródło: www.mymodernmet.com

Dodaj komentarz