Najczęściej zadawane pytania

W tym miejscu zebraliśmy kilka najważniejszych kwestii związanych z Plebiscytem Terra Flower Power 2018– wyjaśniamy najbardziej nurtujące zagadnienia odnośnie miejskiej rywalizacji:

 

 1. Jak zgłosić miasto do konkursu? Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie maksymalnie sześciu zdjęć z ukwieceniem miasta z wykorzystaniem produktów firmy Terra Group na adres mail konkurs@terra-pl.eu lub poprzez formularz kontaktowy dostępny z prawej strony. Zgłoszeniem jest również film – jeden zgłaszający może nadesłać jedno nagranie. Start zgłoszeń: 2 lipca, zakończenie etapu: 23 lipca.
 2. Uczestnik w jednej chwili stracił wiele głosów – to możliwe, jednak tylko w przypadku, gdy system wykryje głosy oddane w sposób nieuczciwy. Aby zachować ducha zdrowego współzawodnictwa stale nadzorujemy sposób oddawanych głosów – w razie prób obejścia zabezpieczeń i dodania wielu głosów z tego samego komputera, zostają one automatycznie usuwane. Uczestnik, który wielokrotnie mimo ostrzeżeń nadal będzie dopuszczał się nieuczciwych praktyk, zostanie zdyskwalifikowany.
 3. Jak wykonać zdjęcia do plebiscytu? Minimalne wymiary zdjęcia to 1000 x 768 pikseli, pamiętaj o dobrym świetle i ciekawym kadrze – to połowa sukcesu!
 4. Jak wykonać film do plebiscytu? Filmy do plebiscytu możesz wykonać za pomocą smartfona, kamery lub każdego innego urządzenia. Maksymalna długość nagrania to 30 sekund, a jego waga do 100mb.
 5. Czy mam wpływ na liczbę głosów? Każde miasto, które zgłosiło się do konkursu, zostaje zaprezentowane w galerii, która ukazuje się po kliknięciu w zdjęcie główne. Każda z galerii posiada te same elementy: indywidualny baner promocyjny do udostępniania w Internecie, a także możliwość udostępnienia zdjęcia w mediach społecznościowych – rozpowszechniając fotografie w sieci, można zwiększyć liczbę oddanych na dane miasto głosów.
 6. Jak głosować? Od 1 do 22 sierpnia na stronie www.plebiscyt.inspirowaninatura dostępna będzie opcja głosowania. Wystarczy przepisać kod weryfikacyjny (jeżeli wystąpi) i kliknąć na przycisk „głosuję”. Głosowanie nie wymaga posiadania konta w żadnym z serwisów społecznościowych.
 7. Czy mogę oddać więcej niż jeden głos na dane miasto? Jedna osoba może oddać tylko jeden głos dziennie na to samo miasto. Dobę liczymy od momentu oddania głosu – na przykład: głos oddany 5 lipca o 13:30 będzie mógł zostać powtórzony już 6 lipca o 13:31.
 8. Dlaczego w galerii na blogu są miasta, które zgłosiły ponad 6 zdjęć? Warto zwrócić uwagę na autorów zgłoszeń. Przewidzieliśmy możliwość zgłaszania fotografii od urzędów i włodarzy miast, ale też osób prywatnych. Bez względu na to, która grupę reprezentuje zgłaszający, zawsze ma możliwość przesłania maksymalnie sześciu zdjęć. Wszystkie z nich trafiają do galerii odpowiedniej dla danego miasta. Jedno zgłoszenie przypada na jedną osobę – liczba osób, nadsyłających zdjęcia jest nieograniczona.
 9. Jakie przewidziano nagrody? Zwycięskie miasto otrzyma konstrukcję kaskadową H2000 (i pełne ukwiecenie od firmy Ulińscy + nawóz i podłoże od marki Substral) oraz gwarantowane miejsce na jednej z kart kalendarza miejskiego Terra na rok 2019. Drugie miasto zyska dużą donicę Gianto Sito lub Tablo marki nuno’ni (oraz pełne ukwiecenie od firmy Ulińscy + nawóz i podłoże od marki Substral), a trzecie – donicę Gianto 120 Classic (oraz pełne ukwiecenie od firmy Ulińscy + nawóz i podłoże od marki Substral). Reprezentanci wszystkich miast z podium zostaną zaproszeni na uroczystą galę wręczenia nagród, a zwycięskie miasto zostanie przedstawione w magazynie Lider Biznesu.
 10. Czy osoba prywatna może wygrać konstrukcję kaskadową lub donicę Gianto? Nie. Trzy nagrody główne zostaną przekazane do miast, które zdobędą najwięcej głosów Internautów w głosowaniu.
 11. Jakie nagrody przewidziano dla osób prywatnych? Upominki dla autorów 10 najlepszych fotografii i jednego autora najlepszego filmu mogą trafić do każdego, kto nadesłał zgłoszenie – zwycięzców poznamy po zakończeniu plebiscytu, wybierze ich reprezentant Organizatora. Nagrody dla osób prywatnych przekazała nam marka Substral oraz sklep internetowy Make it Home.
 12. Dlaczego głosowanie nie działa? Od 2 do 23 lipca zbieramy zgłoszenia miast do Plebiscytu – w tym czasie głosowanie pozostanie nieaktywne. Od 1 do 21 sierpnia dostępna na stronie www.inspirowaninatura.pl/plebiscyt2018 dostępna będzie opcja głosowania. Aby oddać głos, wystarczy kliknąć na przycisk „głosuję”.
 13. Oddaję głos, jednak licznik nie zmienia się – na stronie plebiscytu gościmy nieustannie wielu użytkowników, wobec czego serwis nie zawsze jest w stanie przetworzyć tak znaczną ilość danych/głosów. W razie problemów z wyświetlaniem prosimy odświeżyć stronę skrótem klawiaturowym ctrl+f5 (nie „strzałkami”). Bez obaw, wszystkie prawidłowo oddane głosy są zliczane i nie „giną”!
 14. Nie oddawałem jeszcze głosu, a widzę komunikat o odczekaniu 24 godzin – wina może leżeć po stronie dostawcy internetu (dodatkowe obostrzenia odnośnie przesyłu danych) lub głos z danego komputera został już oddany.
 15. Czy plebiscyt zbiera moje dane osobowe?
  W momencie wejścia na stronę www.inspirowaninatura.pl/plebiscyt2018 zbierane są dane ilościowe oraz jakościowe przez usługę Google Analytics, usługa pozwala przeglądać adresy IP, które mogą zostać zakwalifikowane jako dane osobowe zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016).

  W momencie pozostawienia adresu e-mail mogą zostać przetworzone dane osobowe jeżeli sam adres je zawiera, pozostawienie adresu e-mail wiążę się z chęcią zapisania do newslettera, przesłaniem zgłoszenia lub kontaktem poprzez formularz kontaktowy, adres e-mail lub komentarze.

  Informacja o Ochronie Danych Osobowych oraz ich przetwarzaniu

  Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Terra Group Bogusław Albinowski, ul. Wrocławska 17B, 65-427 Zielona Góra.
  2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iodo@terra-pl.eu.
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą do momentu odwołania zgody.
  5. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa oraz podmioty realizujące usługę mass mailingu.
  6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych.
  7. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach określonych w regulaminie konkursu, a konsekwencją takiego przetwarzania będzie otrzymywanie wyselekcjonowanej informacji marketingowej.
  9. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych może skutkować niemożliwością uczestnictwa w Plebiscycie Terra Flower Power oraz niemożliwości otrzymania kuponów rabatowych do sklepu internetowego www.makeithome.pl
  Jednocześnie zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu uczestnictwa w plebiscycie Terra Flower Power oraz otrzymywania ofert marketingowych.

Jeśli nadal nie udało nam się rozwiać wszystkich wątpliwości, prosimy o pytania za pośrednictwem pola komentarzy dostępnych poniżej, poprzez wiadomość na portalu Facebook lub kontakt z Biurem Obsługi Klienta firmy Terra lub wsparciem technicznym plebiscytu – pomoc@terra-pl.eu.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!