Pielęgnacja wież kwiatowych

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Czasami zdarza się tak, że pomimo naszych starań wieże kwiatowe nie wyglądają tak, jakbyśmy chcieli. Dlatego dziś pokrótce przedstawię, jak dbać o kwiaty w kaskadowych konstrukcjach kwietnikowych.

Na przykładzie poniższych wież kwiatowych przedstawię, jak wpłynąć na ich wygląd, aby stały się największą wizytówką miasta. Problem oczywiście nie leży po stronie samych kaskadowych konstrukcji, tylko dotyczy pielęgnacji kwiatów, a ściślej pelargonii.

tn DSCN0577

Pelargonie do poprawnego wzrostu potrzebują odpowiednich warunków klimatyczno-glebowych, a także zabiegów pielęgnacyjnych. Gdy zapewnimy im dostateczne warunki, możemy być pewni, że zaoferują nam liczne i długie kwitnienie. Pelargonie lubią otwarte przestrzenie, dlatego świetnie nadają się do ozdoby zabudowanej przestrzeni miejskiej. A dlaczego zabudowanej? Ponieważ nie lubią „przeciągów”. Przy podlewaniu powinniśmy pamiętać, aby nie przelać rośliny i nie zamoczyć jej liści.

Jak dbać o pelargonie w wieżach kwiatowych?

Po pierwsze pamiętajmy o usuwaniu przekwitłych kwiatów, liści, chorych łodyg. Ten zabieg sprawi, że pelargonia będzie kwitła bujniej aż do samych przymrozków.

tn DSCN0586

Po drugie powinniśmy podlewać roślinę co 5 dni dawką 80 l na konstrukcje H1200, ze szczególnym uwzględnieniem dwóch pierwszych pierścieni. Widać, że rośliny były zbyt obficie podlewane, ponieważ pierwszy pierścień konstrukcji (jak cała konstrukcja) powinien być okryty kwiatami, co sugeruje, że jest tam najmniej podłoża przez obfite podlewanie.

tn DSCN0587

Po trzecie zastosować  nawóz do pelargonii np. Planton, Kristalon K, Uniwersol fioletowy – każdorazowo w dawce 0,2%. Ponieważ jak widać na zdjęciach liście są jasne, żółte, a nie ciemnozielone, co sugeruje brak nawożenia, czy kiepskie podłoże.

tn DSCN0580

Gdy zastosujemy się do powyższych wskazówek, możemy być pewni, że nasze wieże kwiatowe będą wyglądać tak:

kwiaty w miescie4Terra H2400Źródło: Archiwum Terra


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz