Pielęgnacja kaskad kwietnikowych przed sezonem

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Wieże kwiatowe muszą sprostać trudnemu zadaniu – w jak najkrótszym czasie wytworzyć jak największą masę kwiatów i liści. Jak przygotować je przed sezonem, żeby podarowały miastu niesamowity efekt miliona kwiatów?

Po pierwsze: uszczelki

Jeszcze zanim kaskady zostaną ukwiecone, warto sprawdzić, czy aby na pewno na krawędziach pierścieni znajdują się uszczelki. Podczas demontażu wież może się bowiem zdarzyć, że uszczelka zawieruszy się, przez co przy silnym wietrze stalowe krawędzie kaskady mogą uszkadzać kwiaty. Nieosłonięta krawędź to również zagrożenie dla przechodniów – obecność tej niewielkiej części przesądza o wielu aspektach!

wieze-kwiatowe-terra-2Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Po drugie: czystość

Niezależnie od tego, czy wieże kwiatowe pozostawały w przestrzeni miejskiej w sezonie zimowym, czy też były magazynowane, zawsze warto zadbać o ich oczyszczenie. Najskuteczniejszym narzędziem jest tu zwyczajna myjka ciśnieniowa – z jej pomocą z powierzchni kwietnika szybko zniknie kurz, błoto, resztki gleby i inne zanieczyszczenia. Tak przygotowana wieża kwiatowa odzyskuje gładką fakturę bez szpecących zabrudzeń, które mogłyby obniżyć jej walory estetyczne zanim kwiaty w pełni rozwiną się i pokryją wszystkie stalowe elementy.

wieze-kwiatowe-terra-5Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Po trzecie: kontrola

Podobnie jak w życiu: przed skorzystaniem z nowego mebla, należy najpierw upewnić się, że wszystkie elementy są na swoim miejscu. Taka sama kontrola jest konieczna podczas przygotowania wiosennego ukwiecenia miasta. Brak choćby jednej śruby bądź płaskownika całkowicie eliminuje wieżę kwiatową z eksploatacji. Wyłącznie w 100% kompletna dekoracja może być eksponowana w przestrzeniach publicznych bez stwarzania zagrożenia dla mieszkańców, to również jedyny sposób na to, by uzyskać satysfakcjonujący efekt dekoracyjny. Brakujące elementy trzeba koniecznie uzupełnić, by móc korzystać z wszystkich właściwości kwietnika.

wieze-kwiatowe-terra-3Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Po czwarte: śruby

A co zrobić, żeby jesienią zapewnić sobie bezproblemowy demontaż wiszących konstrukcji kwietnikowych? Jeszcze wiosną warto sprawdzić, jakimi śrubami kwietniki zostały zamocowane. Jeśli są to śruby metalowe – należy je koniecznie wymienić! W przeciwnym razie jesienią zardzewieją, utrudniając demontaż dekoracji, a nawet przyczynią się do ich uszkodzenia. Śruby z tworzywa sztucznego są równie wytrzymałe jak metalowe. Materiał, z którego są wykonane nie podlega jednak korozji ani nie odkształca się, dzięki czemu demontaż wiszących konstrukcji kwietnikowych przebiega szybciej i łatwiej.

wiszące kwietniki terraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

wieze-kwiatowe-terra-1Źródło: www.wiezekwiatowe.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz