Piękny zapach w Twoim domu

Piękny zapach w Twoim domu

Tagi: domowa uprawa roślin, kwiaty, zapach kwiatów, zieleń,


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Jak sprawić, by w Twoim domu pachniało wiosną, a powietrze było świeże przez długi czas? Oto rośliny doniczkowe, które nie tylko doskonale się prezentują, ale i zastąpią najlepszy odświeżacz powietrza!

Te kwiaty są łatwe w pielęgnacji i wydzielają aromaty, które zastąpią sztuczne zapachy czy kadzidełka. Doskonałym pomysłem jest geranium- ta drobna, urokliwa roślinka ma nie tylko intensywny kolor, ale i wydziela przyjemną, cytrusową woń. Należy postawić ją w nasłonecznionym miejscu – tam rozwinie się najlepiej. Geranium trzeba podlewać od spodu, czyli nalewać wody bezpośrednio do podstawki.

Źródło: www.aylettnurseries.co.uk

Kolejny kwiat, który pięknie pachnie, to jaśmin. Jaśmin można z powodzeniem uprawiać w domu – można wybrać jeden z trzech gatunków (jaśmin lekarski, wielokwiatowy lub nagokwiatowy). Jaśmin podlewa się wodą o temperaturze pokojowej i stawia w jasnym, ale niezbyt ciepłym miejscu.

Źródło: www.pixabay.com

Jednym z najładniejszych kwiatów dekoracyjnych, które też wyjątkowo przyjemnie pachną jest hoja. Warto postawić hoję na stanowisku dobrze oświetlonym, ale niezbyt narażonym na działanie promieni słonecznych. Hoję najlepiej zraszać deszczówką – wtedy długo będzie można się cieszyć jej gwiaździstymi płatkami.

Źródło: www.llifle.com/ foto: Luiza Ferreira

Stefanotis bukietowy to rodzaj pnącza, które kwietnie od wiosny do lata. Jego białe kwiaty w kształcie trąbek wydzielają słodką woń. Ziemia w doniczce powinna być wilgotna, a sam kwiat najlepiej czuje się w jasnej przestrzeni.Inne kwiaty, które warto pielęgnować w domu ze względu na piękny aromat to: tuberoza, hiacynt, oleander, gardenia i cytrusy.

Źródło: www.geliurojus.it

Dodaj komentarz