Park w betonowej przestrzeni

Wypoczynek wśród roślin nie ma sobie równego! Ale jak zagospodarować miejsce, które posłuży nam do odpoczynku na łonie natury?

Kto lubi odpoczywać po całym dniu pracy czy nauki na łonie natury? Z pewnością znajdę wielu fanów takiego wypoczynku. I nic w tym dziwnego, wśród roślin szybciej regenerujemy nasz organizm. Im lepiej zagospodarowane są takie miejskie miejsca wypoczynkowe, tym lepiej dla nas wszystkich. Piękne kompozycje roślinne zawsze poprawiają nasze samopoczucie, jest to bardzo ważne zwłaszcza w przestrzeni miejskiej. Najlepszym miejscem, w którym możemy odpocząć od hałasu i napięcia okaże się oczywiście park.

Źródło: https://www.flickr.com/

Rośliny w parkach

Rośliny, które wykorzystamy w miejscach przeznaczonych do odpoczynku powinny być odporne na zanieczyszczenia, niekorzystne warunki miejskie oraz powinny być mało wymagające pod względem pielęgnacyjnym.

Najlepsze będą takie, które nie wymagają częstego przycinania, nawadniania czy nawożenia. Bez naszej ingerencji powinny bujnie się rozrosnąć i efektownie wyglądać.

Przy wyborze roślin powinniśmy również pamiętać o tym, jaką funkcję będzie pełnić miejsce wypoczynkowe i kto będzie z niego korzystał. Jeśli w parku będą bawić się dzieci, musimy umiejętnie rozmieścić te rośliny, które mogą im zagrażać. Niekoniecznie trzeba całkowicie wyeliminować z takiego obszaru rośliny trujące, ale sprawić, aby były one dla dzieci trudno dostępne.

W parkach najlepiej sprawdzą się drzewa i krzewy, które będą się wyróżniać na tle głównych nasadzeń parkowych. Mogą mieć barwne liście czy kwiaty lub wyróżniać się niebywałym pokrojem.

Popularne rośliny w parkach

Najbardziej popularną rośliną wykorzystywaną do ozdoby parków jest rozaria oraz różaneczniki. Gdy zakwitną, będą zachwycać swoja urodą, ale co najważniejsze zainteresują i przyciągną spacerowiczów.

Źródło: https://www.flickr.com/

A jak Wam się podobają?