Ogród marzeń

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Było już o urządzaniu tarasu, balkonu, o wyborze donic, aż nadeszła pora na projektowanie ogrodu. Niektóre elementy są równie istotne co roślinność.

ogród marzeńźródło: www.terraform.pl

 Plusy posiadania własnego ogrodu można wymieniać i wymieniać. To wręcz niekończąca się lista zalet. Szczególnie, gdy właściciel dostrzeże, że to nie tylko trawa i kwiaty, ale również idealne miejsce na spełnienie dziecięcych marzeń o domku na drzewie. Niestety, są pewne ograniczenia. Aby stworzyć taką konstrukcję, trzeba mieć wystarczające duże i mocno drzewo w ogrodzie. Domek dla ptaków za to nie ma takich wymagań.

ogród marzeńźródło: www.terraform.pl

Jakie są jeszcze możliwości na stworzenie placu zabaw w ogrodzie? Przede wszystkim huśtawka, ale nie taka zwykła! Opona na linie to niczym nieograniczone źródło radości i beztroski. Jest lepsza od tradycyjnej, drewnianej huśtawki, ponieważ pozwala na bujanie się nie tylko do przodu i tyłu, ale np. wokół własnej osi.

ogród marzeńźródło: www.terraform.pl

Mając już zapewnione miejsce rozrywki, warto pomyśleć o przydomowej uprawie ziół, warzyw, owoców. Własna szklarnia to dobre rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie zdrową, naturalną żywność. Dzięki niej w domu nigdy nie zabraknie świeżych produktów.

ogród marzeńźródło: www.terraform.pl

Odpowiednio dobrane meble ogrodowe sprawiają, że popołudniowy relaks nabiera zupełnie nowego wymiaru. Odpoczywa nie tylko umysł, ale i ciało, zwłaszcza oczy. Kolor zielony uspokaja i odpręża, dlatego otaczanie się nim ma zbawienne działanie na człowieka. Żywopłot jest świetnym pomysłem.

ogród marzeńźródło: www.terraform.pl

Jeśli jest możliwość zagospodarowania kawałka ziemi przy domu, błędem byłoby nieskorzystanie. Przy pomocy kilku elementów, ogród nabiera wyjątkowego klimatu i staje się ucieczką od codziennych trosk i zmartwień. Przebywanie w takim miejscu polepsza komfort życia, wprowadza harmonię i spokój w głowie, dlaczego więc nie czerpać z niego jak najwięcej.

ogród marzeńźródło: www.terraform.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

1 komentarz do “Ogród marzeń”

  1. Bardzo ciekawa notka, a zdjęcia są takie żywe, że aż nie można doczekać się wiosny. Chciałabym mieć tyle powierzchni do budowania i sadzenia pięknych roślinek co Ty. Nie mniej jak piszesz – ważne mieć choć trochę kawałka ziemi do zagospodarowania dla swojej radości.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz