Ogród w innym świetle

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Czasy, w których ogród przydomowy traktowaliśmy niezbyt poważnie i drugoplanowo, odeszły w zapomnienie. Obecnie wypada posiadać dobrze zaprojektowany ogród. Jak o niego zadbać nawet późną jesienią? O tym już poniżej.

Ogród to doskonałe miejsce, w którym możemy wypocząć po całym, długim i męczącym dniu w pracy. Jeśli go posiadamy, możemy uważać się za prawdziwych szczęściarzy…

Nie warto więc zaniedbywać go i marnować okazji do pochwalenia się nim. Warto jednak bliżej poznać kilka sposób na stworzenie wyjątkowego ogrodu.

duże doniceŹródło: archiwum Terra

Do najważniejszych elementów, które tworzą nasz ogród możemy zaliczyć ciągi piesze, a także wodę. Może ona przybierać różne formy: od strumyków, oczek po duże stawy. Z pewnością woda pomoże nam tchnąć życie w otaczający ją krajobraz.

Natomiast ścieżki są elementami, które dopełniają kompozycji ogrodu, a także pozwalają zamknąć go w całość. Najciekawsze z nich będą wąskie i kręte, wytyczone w ten sposób, aby gość podążający nimi mógł podziwiać wszystkie zakątki naszego ogrodu. Drogę możemy wykonać chociażby z mozaiki czy drewna.

Oczywiście najważniejszą ozdobą ogrodu będą rośliny. Dobrze uprawiane staną się jego wielką cechą wyróżniającą – ożywią kompozycję, a przy tym podniosą prestiż danego miejsca. Dlatego rośliny sadzone w dużych donicach to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy lubią wykazywać się twórczą inwencją, zwłaszcza jeśli chodzi o zagospodarowanie swojego otoczenia.

duże doniceŹródło: archiwum Terra

Rośliny w dużych donicach TerraForm możemy zastosować zarówno w małej, jak i rozległej przestrzeni. Oczywiście, wszystko zależy od starannie dobranego pojemnika. Istotną zaletą takich designerskich donic jest ich mobilność.

duże doniceŹródło: archiwum Terra

Duże donice, które usytuujemy w ogrodzie mogą pełnić także rolę rzeźb. Możliwości tak naprawdę jest bardzo wiele – warto więc szukać nowych i niepowtarzalnych rozwiązań, a realizując swoje pomysły, tworzyć piękne, zmieniające się zależnie od pór roku wnętrza ogrodowe.

duże doniceŹródło: archiwum Terra


Cześć!
Bądź na bieżąco z naszymi treściami!
Chcesz być pierwszym, który dowie się o nowych wpisach na blogu? Zapisz się teraz, aby otrzymywać ekskluzywne powiadomienia! Pozdrawiamy,
Kamila Pieślak i zespół Terra Group

Dodaj komentarz