Ogród na dachu Centrum Nauki

9 czerwca 2014
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Ogród na dachu Centrum Nauki Kopernik zostanie otwarty dla zwiedzających prawdopodobnie już tej jesieni! Zobaczcie jakie atrakcje tam na Was czekają:

ogrody nadachach Centrum KopernikŹródło: www.zwierciadlo.pl

Wystawy stałe i czasowe, fascynujące pokazy i możliwość osobistego zgłębiania tajników nauki, która nie nudzi, ale pobudza szare komórki! To tylko część ciekawych rzeczy, jakie nieustannie ściągają do Centrum Nauki Kopernik tysiące gości – a niedługo gama atrakcji powiększy się dodatkowo o niesamowity ogród na dachu budynku.

ogrody nadachach Centrum KopernikŹródło: www.zwierciadlo.pl

Sam gmach Centrum Nauki Kopernik w połowie składa się z powierzchni ekologicznie czynnej – udało się to zapewnić między innymi właśnie dzięki zielonemu dachowi. Po dodaniu biotopów – samooczyszczających się małych zbiorników i zlikwidowaniu zbędnych przeszkleń udało się stworzyć jeden z najbardziej przyjaznych środowisku budynków w całej Warszawie.

ogrody nadachach Centrum KopernikŹródło: www.funduszeeuropejskie.gov.p

Ogród nadal jednak nie jest dostępny – konieczne okazało się przeprowadzenie poprawek, aby zwiększyć bezpieczeństwo gości. Obecnie, po trzech latach od otwarcia Centrum jesteśmy coraz bliżej zwiedzania tego niezwykłego obiektu. Przeszło 8,5 tys. metrów kwadratowych terenu sprawiającego wrażenie rzeźbionego przez wodę i najróżniejsze rośliny i krzewy sprawiają, że gmach przestaje być zwyczajnym budynkiem, ale przeistacza się w obiekt krajobrazowy.

ogrody nadachach Centrum KopernikŹródło: www.skyscrapercity.com

Z dachu rozpościera się malowniczy widok na Wisłę, a spacer po ogrodzie pozwoli zrelaksować się, a także bliżej poznać tajniki natury. Oprócz roślin znajdzie się tam wygodna mała architektura oraz wizjery, przez które będzie można podglądać wnętrza Centrum.

ogrody nadachach Centrum KopernikŹródło: www.bryla.pl

Zwiedzanie ogrodu będzie darmowe.

ogrody nadachach Centrum KopernikŹródło: www.europa.um.warszawa.pl

1 komentarz do wpisu “Ogród na dachu Centrum Nauki”

  1. Tego typu ogrody wyglądają pienie <3 Też posiadam taki na swoim mieszkaniu w bloku i to fajny sposób na zaaranżowanie takiego miejsca 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz