Ogród miliona tulipanów

Ogród miliona tulipanów

Najpiękniejszy wiosenny ogród świata już niebawem będzie dostępny dla zwiedzających! Oficjalne otwarcie odbędzie się 22 marca. Co ciekawe, tematem przewodnim w tym roku będzie: Polska – Sercem Europy.

Keukenhof to ogród znajdujący się pod miejscowością Lisse w Holandii. Główną jego atrakcją są liczne cebulowe kwiaty w mieście,  np. tulipany, krokusy, narcyzy czy lilie. Co roku sadzi się tutaj 7 milionów cebulek. Ogród rozciąga się na obszarze 32 h i rozkwita tutaj ok.4,5 milionów tulipanów w 100 odmianach. Możemy tutaj spotkać aż 2 500 drzew w 87 gatunkach, a łączna długość alejek, którymi mogą spacerować odwiedzający, wynosi15 km.

Co roku zmienia się temat przewodni ogrodu. Tym razem to „Polska – Sercem Europy” będzie inspirował ogrodników jak i zwiedzających. Jedną z atrakcji wystawy będzie ogromny portret z kwiatów w rozmiarach 12 x20 m, przedstawiający popiersie Chopina. Do jego ułożenia zużyto 50 000 cebulek, które posadzono już 13 października 2011 r. Dodatkowo w Keukenhof będą odbywały się Wieczory Chopinowskie, przewidziano dziesięć takich wieczornych koncertów z udziałem holenderskiego pianisty Wibi Soerjadi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. www.keukenhof.nl

Więcej informacji o festiwalach na https://www.keukenhof.nl.

Źródło: www.architekturakrajobrazu.info

Dodaj komentarz