Plebiscyt
Odjazdowy przystanek

Odjazdowy przystanek

11 sierpnia 2014


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Z ogromną typografią – przystankiem ustawionym niedawno w Baltimore oczekiwanie na autobus staje się doskonałą rozrywką! Zobaczcie w jaki sposób trzy wielkie litery mogą ubarwić miejską rzeczywistość:

bus stop baltimore
Źródło: www.mmmm.tv

Nieraz pisaliśmy już o kreatywnych pomysłach na przestrzeń miejską, które sprawiają, że życie nabiera nieco bardziej kolorowych barw. W Poznaniu powstał ekologiczny „Przystanek od codzienności”, a w Gdyni stworzono interaktywne wiaty z rozrywkami dla najmłodszych. Zagranicznym projektantom również nie brakuje fantazji – najlepszym tego dowodem jest nieco przewrotny w swej formie przystanek, jaki powstał w amerykańskim Baltimore, w stanie Maryland.

bus stop baltimoreŹródło: www.mmmm.tv

Projekt stworzyli pochodzący z Madrytu artyści: Emilio i Alberto Alarcón, Ciro Márquez oraz Eva Salmerón, którzy tworzą razem już od 1998 roku. Oto ich projekt dla Stanów Zjednoczonych.

bus stop baltimoreŹródło: www.thisiscolossal.com

Instalacja składa się z trzech ogromnych liter tworzących napis: BUS. Każda z nich ma ponad 4 metry wysokości i przeszło 2 metry szerokości, jest skonstruowana  z drewna i stali. Przystanek został wykonany z drewna i stali, czyli materiałów, z których zwykle powstaje mała architektura.

bus stop baltimoreŹródło: www.mymodernmet.com

Litery są na tyle duże, by wygodnie pomieścić od dwóch do czterech osób. To zarówno miejskie ławki, jaki i ochrona przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi – w zależności od litery, można liczyć na różne udogodnienia: S i U to wygodne ławki lub leżanki, a B to ochrona przed wiatrem i deszczem.

bus stop baltimoreŹródło: www.mymodernmet.com

Rozmiar, kształt i funkcjonalność BUS-a sprawia, że tego przystanku po prostu nie da się przegapić. Inaczej w przypadku autobusu, który można bardzo łatwo opuścić, gdy ma się do dyspozycji tak niezwykłą leżankę 😉

bus stop baltimoreŹródło: www.thisiscolossal.com

« »

Dodaj komentarz