Nietypowy kwietnik stanie w Opolu z okazji Euro 2012

Nietypowy kwietnik stanie w Opolu z okazji Euro 2012


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Jeśli słuchaliście wczorajszej audycji Radia Opole, z pewnością wiecie już o kwiecistej piłce firmy Terra, która niebawem pojawi się w mieście.

Jak mogliśmy usłyszeć, trzymetrowa ukwiecona piłka ma ozdabiać Opole w czasie mistrzostw Euro 2012. Ratusz zdecydował się na zakup nietypowego kwietnika. Stanie on na rondzie przy ulicy Wrocławskiej. Jak będzie wyglądał?

– To jest konstrukcja przestrzenna ze stali ocynkowanej składająca się z elementów podobnych do plastra miodu, która będzie obsadzona begonią wiecznie kwitnącą w barwach narodowych, czyli w kolorze białym i czerwonym – mówi Grażyna Rącka odpowiedzialna za utrzymanie miejskiej zieleni.

Piłka-kwietnik kosztuje 44 tysiące zł. W sytuacji kiedy w kasie miasta brakuje pieniędzy m.in. na inwestycje drogowe, pytamy, czy warto je wydawać na ozdoby. – Środki wygospodarowano z puli przeznaczonej na utrzymanie zieleni miejskiej. Były to pieniądze w budżecie, które miały służyć uatrakcyjnieniu terenów zielonych, a mistrzostwa to wyjątkowa okazja. Chcieliśmy zakupić rzecz, która nie będzie wykorzystana tylko teraz, ale będziemy mogli z niej korzystać przez lata – tłumaczy Alina Pawlicka-Mamczura, rzecznik prezydenta Opola.

Nie słyszeliście audycji? Przeczytajcie cały artykuł na stronie www.radio.opole.pl


Źródło: https://www.radio.opole.pl/

Dodaj komentarz