Niech design zagości w Twoim domu!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Pamiętacie te czasy, kiedy w naszych domach wiły się metry paproci? Kiedy to rośliny w niezbyt gustownych donicach dominowały we wnętrzach? Obecnie, podpatrując najnowsze trendy, możemy dojść do wniosku, że ilość przechodzi w jakość.

Powoli odchodzą w zapomnienie kwiaty zdobiące parapet, znikają fikusy umieszczane w rogu pokoju oraz piętrowe stojaki na rośliny. Aż chce się powiedzieć: I dobrze, czas najwyższy! W nowoczesnych wnętrzach, takie rozwiązania po prostu się nie sprawdzają.

Ale dlaczego nadal nie potrafimy nadać kilku ścianom własnego, indywidualnego oblicza? W końcu to tylko niepozorne kilka metrów, a może wręcz przeciwnie? Przecież nasze mieszkanie nie powinno być sztampowe i podobne do wszystkich innych. Nie wystarczy kanapa, stół i kilka krzeseł. Jeżeli wydaje się komuś, że tak wyrazi minimalizm, to jest w błędzie. To raczej brak wyobraźni. Oczywiście nie każdy musi od razu pokochać fikuśne wzory na ścianach. Ale może warto w niektórych kwestiach oderwać się od typowego myślenia i postawić na nieprzeciętne mieszkanie, w którym będzie panowała elegancja, nowoczesny design i upragniony komfort. Jak tego dokonać?

duże donice do mieszkaniaŹródło: archiwum Terra

Duże wyzwanie, duże rozwiązanie…

Jeśli jesteśmy miłośnikami zieleni oraz designu w niecodziennym wydaniu, to ta propozycja wyda się dla nas wyjątkowa. Duże donice TerraForm to rozwiązanie na miarę naszych potrzeb! Dużą donice możesz usytuować na pierwszym planie twojego wnętrza, może ona również być tylko dodatkiem, który idealnie wpisze się w całość.

duże donice do mieszkaniaŹródło: archiwum Terra

Dla tych, którzy nie lubią roślin, a przepadają za dobrze urządzonymi wnętrzami, donica także okaże się idealna. Możemy umieścić w niej: drewniane ozdoby, kolorowe porosty, kompozycje z suszonych liści, a także wszystko, co przyjdzie nam do głowy. Oczywiście, donica bez towarzysza nie musi wyglądać źle. Jest ona na tyle efektowna, że i tak będzie grać w pomieszczeniu pierwsze skrzypce.

podświetlane doniceŹródło: archiwum Terra

Udomowiona donica…

Do nowoczesnej aranżacji pasują proste, geometryczne kształty. Nie oznacza to jednak oczywiście, że donice muszą być nudne. Jeśli planujemy ozdobić taras, odpowiednie do tego okażą się podświetlane donice, które sprawdzą się na zewnątrz, jak i wewnątrz każdego pomieszczenia. Są one na tyle efektowne, że z pewnością zaintrygują naszych gości. Można je bez problemu postawić bezpośrednio na ziemi, ponieważ żadne warunki gruntowe nie są im w stanie zaszkodzić. Są także całkowicie odporne na opady atmosferyczne.

Jak się okazuje, kolekcja TerraForm to bogactwo form, kolorów i rozmiarów. Każdy znajdzie coś dla siebie.

podświetlane doniceŹródło: archiwum Terra

duże donice do mieszkaniaŹródło: archiwum Terra

Podsumowując – donice nie powinny być wybierane w sposób przypadkowy. Urządzając dom, a także jego najbliższe otoczenie najlepiej jest mieć wcześniej przygotowaną koncepcję całości i konsekwentnie się jej trzymać, również jeśli chodzi o dodatki.

designerskie duże doniceŹródło: archiwum Terra

Dodaj komentarz