Nie tylko drzewa!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Parki to „zielone płuca” miast, oazy natury pośród zabetonowanej, pokrytej płytami chodnikowymi przestrzeni. Tworzą mikroklimat, filtrują powietrze i dają chwilę wytchnienia w zabieganej codzienności.

wieże kwiatowe terraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

To miejsca pełne roślinności, a przede wszystkich drzew i krzewów, których jednolitą kolorystkę warto wzbogacić o kwiaty w najróżniejszych odcieniach – jak tego dokonać?

Pomimo obecności roślin, park również stanowi świetne miejsce na Kaskadowe Konstrukcje Kwietnikowe. Wystarczy odpowiednio dobrać sposób obsadzenia dekoracji, a także ich rozmiary, by dopełnić aranżacji parkowych alei i zaakcentować najważniejsze miejsca, np. parkowe fontanny, pergole lub ławki.

wieże kwiatowe terraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Parki są doskonałym miejscem na to, by puścić wodze wyobraźni! Jednolitą zieleń drzew i krzewów najlepiej ożywią kompozycje z kwiatów w najbardziej intensywnych kolorach, a także połączenia kilku odmian w jednej Wieży Kwiatowej. Ze względu na specjalną, kaskadową budowę dekoracji, rośliny można nasadzać „piętrowo”, tworząc z nich dowolne wzory, które ciekawie odetną się na tle parkowego krajobrazu.

wieże kwiatoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Rośliny nasadzone w Kaskadowych Konstrukcjach Kwietnikowych pozwalają stworzyć dynamiczną kompozycję, która zmienia się wraz z kolejnymi sezonami. W ten sposób przestrzeń parku, która w oczywisty sposób również podlega prawom natury, będzie miała dekorację adekwatną do pory roku.

Wąsosz wieże kwiatowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Jakie miejsca w parku są odpowiednie dla Kaskadowych Konstrukcji Kwietnikowych? Przede wszystkim aleje, placyki, najbliższa okolica ławek, rzeźb, fontann lub altan. Pomysłów na ustawienie jest całej mnóstwo: na obrzeżach lub centralnie, symetrycznie, w narożnikach, pojedynczo lub w grupach. Zawsze jednak należy pamiętać, by Wieże Kwiatowe nie blokowały przejścia, a nasadzone w nich rośliny nie były narażone na obłamywanie lub przypadkowe potrącanie.

kaskadowe konstrukcje kwietnikowe TerraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

Koniecznie udekorować należy też bramy parku! Przydatne będą do tego Wieże Kwiatowe model H2400, których rozmiary pozwalają najlepiej podkreślić wejście. Sprawdzą się również Wiszące Wieże Kwiatowe, które można zamocować symetrycznie na latarniach – ustawione po obu stronach wejścia będą niczym parkowi strażnicy. Taki dekoracyjny akcent zachęca do wejścia na teren obiektu i wywiera na odwiedzających go osobach korzystne wrażenie. A może nawet skusi do wizyty przechodniów, którzy wcale tego nie planowali?

kaskadowe konstrukcje kwietnikoweŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

wieże kwiatowe terraŹródło: www.wiezekwiatowe.pl

foto. Mariusz Krynicki
foto. Mariusz Krynicki

 

1 komentarz do “Nie tylko drzewa!”

  1. Zamierzam zrobić podobną pergolę w moim ogrodzie. Moja żona marzy o nowoczesnej pergoli tarasowej. Widziałem dużo stron internetowych, na której są do kupienia, ale ja chciałbym sam ją zbudować (oczywiście z pomocą znajomych) i zrobić prezent żonie. Jeszcze nie wiem czy wybrać pergole aluminiową czy lamelową. Życzcie mi powodzenia 😀

    Odpowiedz

Dodaj komentarz