Nie taki beton straszny…

donica miejska plane terraform (1)

Nowoczesne donice dla miast w niczym nie przypominają swoich odpowiedników z dawnych lat. Są znacznie bardziej estetyczne i solidniejsze, a wszystko za sprawą polimerobetonu – udoskonalonej odmiany tradycyjnego tworzywa, w której cement zastąpiono żywicami. To innowacja, która pozwala raz na zawsze zakończyć epokę szarości, nieciekawych wyszczerbionych brył, szpecących nasze miasta!

donica miejska plane terraform (1)Źródło: www.terraform.pl

„Solidność” to tylko jedno, krótkie słowo, pod którym ukrywa się szereg funkcjonalnych możliwości oferowanych przez donice z polimerobetonu. Docenić należy ich odporność na skutki upływającego czasu – brak odprysków, pęknięć ani rys sprawia, że zawsze wyglądają dokładnie tak, jak pierwszego dnia.

donice intel terraform.pl aŹródło: www.terraform.pl

W rejonach nadmorskich o wysokim zasoleniu powietrza czy też tam, gdzie w atmosferze unosi się znaczna ilość spalin lub zanieczyszczeń, „żywot” miejskich dekoracji nie był ani nadmiernie udany, ani nazbyt długi. Donice miejskie szybko pokrywały się szpecącym nalotem, pękały i niszczały. Ich nowoczesne odpowiedniki z betonu syntetycznego są odporne na takie czynniki, dzięki czemu mogą z powodzeniem zdobić nawet problematyczne przestrzenie. Warto pamiętać, że są one niewrażliwe nawet na żrące substancje chemiczne.

donice tube donicemiejskie.pl aŹródło: www.terraform.pl

Ekspozycja na deszcz, śnieg czy wilgoć to poważne zagrożenie dla zwykłych donic, podczas gdy pojemniki z polimerobetonu doskonale znoszą nawet takie środowisko. Są nienasiąkliwe, więc nie pęcznieją, co mogłoby doprowadzić do wykruszenia się fragmentów ścianek. Ich gładka faktura nigdy nie pokryje się nieestetycznymi bruzdami i szczelinami! Doskonałym przykładem wytrzymałej kompozycji jest dekoracja z Myśliborza, gdzie polimerobetonowa donica Plane Ring bez najmniejszej szkody zniosła zimowe warunki.

donice miejskie z polimerobetonu (1)Źródło: www.terraform.pl

Kto nie pamięta typowych gazonów, które „zdobiły” polskie miasta jeszcze kilkanaście lat temu? Najczęściej przybierały kształt sześcianu lub równoległoboku, a z biegiem lat całkowicie zatracały jakąkolwiek formę. Misa czy też smukła donica to tylko niewielka część ogromnej ilości kształtów, w jakich mogą występować donice z betonu syntetycznego. Wystarczy dodać do tego bogatą gamę kolorów wykończenia, by móc uznać, że z taką dekoracją, każde miasto zyska atrakcyjną dekorację.

Donica Plane Ring TerraFormŹródło: www.terraform.pl

Od pojemników na rośliny, które mają funkcjonować w przestrzeni publicznej, wymaga się czegoś więcej od donic w domowym zastosowaniu. Muszą być wyjątkowo wytrzymałe, tak, by móc zdobić okolicę przez cały rok, niezależnie od aury i okoliczności. Donice miejskie z polimerobetonu najlepiej spełniają ten wymóg: ich masa własna uniemożliwia niepożądane przemieszczenie, a twarda powierzchnia nie ugnie się pod urazami mechanicznymi. Z takiego rozwiązania skorzystali już włodarze Sopotu – stylowy model Tube z powodzeniem zdobi Plac Bohaterów Monte Cassino już od kilku lat.

donice tube donicemiejskie.pl aŹródło: www.terraform.pl