Plebiscyt
Nie jesteś sam!

Nie jesteś sam!

30 września 2015


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

…to najważniejsza idea, jaka przyświecała stworzeniu świeckiej Ściany Płaczu. Podziel się swoimi troskami, wyrzuć je z siebie i poczuj ulgę. To naprawdę działa!

wailing wall (2)Źródło: www.roadwarriorvoices.com

Od 21 do 27 września podróżni oczekujący na dworcu w Brighton byli świadkami dość oryginalnego komunikatu, jaki wyświetlał się na tamtejszej tablicy informacyjnej. Wbrew pozorom, nie była to wielkoformatowa reklama ani nawet rozkład jazdy pociągów: zamiast tego na ekranie pojawiły się anonimowe wiadomości od użytkowników Internetu.

wailing wall (7)Źródło: www.theguardian.com

Inspiracją do stworzenia tak osobliwego pamiętnika była prawdziwa Ściana Płaczu, w której zgodnie z tradycją wierni zostawiają karteczki z osobistymi przekazami, intencjami i modlitwami.

wailing wall (5)Źródło: www.theguardian.com

Jak tłumaczy, Alan Donohoe, pomysłodawca przedsięwzięcia„… elektroniczna, świecka wersja Ściany Płaczu (Wailing Wall) pozwala anonimowo wyrzucić z siebie nasze wewnętrzne troski… Ściana umożliwia proste, a jednocześnie szybkie przekazanie do wiadomości publicznej, że problemy doskwierają każdemu z nas.”

wailing wall (1)Źródło: www.roadwarriorvoices.com

„Nieustannie mówi się nam, że musimy być szczęśliwi. A jednak wszyscy mamy jakieś zmartwienia, robimy okropne błędy i doskwierają nam wyrzuty sumienia. Dzielenie się nimi ze społeczeństwem to ciągle strefa tabu.”

wailing wall (3)Źródło: www.roadwarriorvoices.com

Autor instalacji, Alan Donohoe zaznacza, że świecka wersja Ściany Płaczu nie jest workiem pełnym zmartwień, którymi anonimowi Internauci chcą zarzucać podróżnych w Brighton. Wręcz przeciwnie: to swoista terapia, podczas której zarówno przechodnie z dworca, jak i autorzy przekazów dzielą się i uświadamiają sobie swoje troski. Nie jesteśmy sami!

wailing wall (6)Źródło: www.roadwarriorvoices.com

Aby umieścić swój komunikat na Ścianie, należało po prostu wpisać go na stronie internetowej. Kliknij, bo poznać wiadomości od Internautów z całego świata… i dodać coś od siebie.

« »

Dodaj komentarz