Na safari do Paryża

14 września 2015
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Chcemy Wam zaproponować udział w niezwykłym safari. Nie potrzebujecie broni ani specjalnej odzieży, ponieważ wybieramy się na ulice Paryża – kto z nami?

juliennonnon (14)Źródło: www.juliennonnon.com

Wędrując wieczorami po ulicach Paryża można spotkać dzikie zwierzęta, ale bez obaw: takie spotkanie nie niesie za sobą żadnych niebezpieczeństw ani nie wymaga kupna biletu do tutejszego zoo. Wszystko w ramach osobliwej instalacji artystycznej, w ramach której przedstawiciele świata flory trafili na fasady budynków – jednak daleko im do tradycyjnych, znanych wszystkich obrazów. Wszak jesteśmy w mieście, a miejski styl charakteryzuje się specyficznym podejściem do mody, szczególnie, że jesteśmy w Paryżu!

juliennonnon (17)Źródło: www.boredpanda.com

Miejskie Safari (Safari Urban) to seria zdjęć przedstawiająca głowy zwierząt z idealnie dopasowanymi do nich ludzkimi sylwetkami. Niedźwiedź koala z nonszalancko przewieszonym szalem, dumny orzeł w garniturze, gepard noszący modny „casualowy” strój to tylko kilka postaci.

juliennonnon (16)Źródło: www.juliennonnon.com

Sprytna mieszanka dość przewrotnych fotografii i projekcji video pozwoliły stworzyć na ulicach Paryża niezwykłą atmosferę. Na elewacjach budynków wyświetlono obrazy zwierząt w „ludzkich” wydaniach, dzięki czemu i tak już posiadający szczególny klimat Paryż, stał się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem.

juliennonnon (15)Źródło: www.boredpanda.com

Autorem instalacji jest Julien Nonnon, artysta sztuk wizualnych, a jednocześnie członek studia kreatywnego Le3. Wytwory jego pracy zazwyczaj wtapiają się w otoczenie, które jest też największym źródłem inspiracji dla Juliena. Czekamy na możliwość odbycia takiego safari na polskich ulicach!

juliennonnon (13)Źródło: www.juliennonnon.com

Źródło: www.juliennonnon.com

Dodaj komentarz