Na placu piękniej i bezpieczniej (pilawagorna.pl)

Na placu piękniej i bezpieczniej (pilawagorna.pl)

4 sierpnia 2011


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Prawie 400 pelargonii upiększyło najniższą płytę placu Piastów Śląskich w Piławie Górnej. Kwiaty rosną w nowych donicach ustawionych 13 maja między fontanną a ulicą Piastowską.
Przestrzeń wokół kamiennej fontanny w centrum miasta coraz bardziej zachęca do relaksu. Na wyremontowanej już części placu 13 maja stanęły 4 kwietniki obsadzone pelargoniami. Każda z konstrukcji składa się z 6 metalowych mis, ustawionych w kształcie stożka, od największej do najmniejszej. Na każdą zużyto prawie 100 sadzonek. Na placu przybyło w sumie 396 kwiatów.

Kwietniki o wysokości 1,2 metra,  obsadzone czerwonymi pelargoniami, oddzielają wizualnie miejsce odpoczynku mieszkańców od ruchliwej ulicy Piastowskiej, a jednocześnie nie zasłaniają przechodniom widoku fontanny. Plac Piastów Śląskich monitorowany nowoczesną kamerą jest nie tylko ładniejszy, ale i bezpieczniejszy niż przed rozpoczęciem rewitalizacji. Urząd miasta wkrótce wyremontuje drugą z trzech jego części. Będzie przebudowany taras, na którym stoi pomnik Pamięci Ofiar II Wojny Światowej. Prace rozpoczną się w wakacje. Przetarg na rewitalizację placu został już ogłoszony.

Źródło: https://www.pilawagorna.pl/?s=inf&id=2606

« »

Dodaj komentarz