Może powodować senność!

28 kwietnia 2014
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Kopenhaga jako jedno z niewielu aglomeracji stworzyła tzw. „publiczną strefę relaksu”. Hamaki zachęcają do wielogodzinnego zalegania na świeżym powietrzu, z dala od zgiełku i hałasu.

off ground kopenhagaŹródło: www.designboom.com

Niezwykłe konstrukcje znane jako „Nad ziemią” (Off Ground) pojawiły się zeszłego lata na kopenhaskiej promenadzie. Intensywne czerwono-niebieskie kolory hamaków kuszą przechodniów już z daleka, zachęcając do spędzenia chociaż kilku chwil na relaksującej drzemce.

off ground kopenhagaŹródło: www.ogrodwcentrum.pl

Huśtanie, drzemanie i bujanie z widokiem na malowniczą panoramę Kopenhagi – to atrakcje, które gwarantuje instalacja dla każdego, bez względu na wiek…

…a jeśli gościom znudzi się bierny odpoczynek, hamaki można łatwo przekształcić w niebanalne huśtawki.

off ground kopenhagaŹródło: www.theatlanticcities.com

Przenoszenie mieszkańców w czasy zabaw z dzieciństwa jest głównym celem, dla którego powstały te niezwykłe meble miejskie. Autorzy instalacji, Jair Straschnow i Gitte Nygaard stwierdzili wprost, że są znudzeni tym, jak wygląda „dorosła” przestrzeń publiczna, a nietypowa forma ławek okazała się najlepszym sposobem na jej ożywienie.

off ground kopenhagaŹródło: www.theatlanticcities.com

Dodają również, że w przypadku klasycznych ławek komfort nie zawsze jest priorytetem – inaczej jest w przypadku siedzisk opartych na hamakach, które powstały ze zużytych węży strażackich.

Rzućcie okiem na siedziska-leżanki z Kopenhagi. Jednak uważajcie, to powoduje senność!

off ground kopenhagaŹródło: www.designboom.com

off ground kopenhagaŹródło: www.ogrodwcentrum.pl

2 komentarze do wpisu „Może powodować senność!”

Dodaj komentarz