Plebiscyt
Modne miasto

Modne miasto

3 lipca 2015


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Architekt i projektant mody Shamekh Al-Bluwi, do tworzenia swoich prac używa niecodziennych narzędzi. Jest ołówek, jest i kartka… ale również przestrzeń miejska. Zobaczmy:

Shamekh  (1)Źródło: www.boredpanda.com

Przez „modne miasto” rozumiemy głównie nowoczesną architekturą lub funkcjonalne wyposażenie, na które składają się designerskie donice czy ciekawe ławki. Okazuje się jednak, że to pojęcie wychodzi nieco dalej:

Shamekh  (6)Źródło: www.mymodernmet.com

Do stworzenia naprawdę ciekawej kompozycji wcale nie potrzebujecie dużych nakładów finansowych ani profesjonalnych narzędzi. Jeśli nie wierzycie, spójrzcie na to, co tworzy Shamekh Al-Bluwi.

Shamekh  (5)Źródło: www.jestpieknie.pl

Ceniony rysownik Shamekh Al-Bluwi podczas tworzenia projektów nie ogranicza się do wykorzystania klasycznych metod. Co prawda wszystko zaczyna się „zwyczajnie”, jednak po wykonaniu szkicu, praca nabiera zupełnie nowego wymiaru.

Shamekh  (4)Źródło: www.mymodernmet.com

Pasja do architektury i przestrzeni miejskich sprawiła, że Shamekh dostrzegł nowe kierunki tworzenia. Z gotowego szkicu wycina on dowolny fragment, a następnie „uzupełnia” go o stosowne tło. W ten sposób wizerunki kobiet zyskują odzież z nadrukiem w najprawdziwsze krajobrazy!

Shamekh  (3)Źródło: www.boredpanda.com

Tłem, a raczej „nadrukiem” dla odzieży projektowanej przez Shamekha jest przestrzeń miejska Ammanu, stolicy Jordanii, czyli rodzinnej miejscowości artysty.

Shamekh  (2)Źródło: www.boredpanda.com

Na profilu Shamekha na instagramie (@shamekhbluwi) możecie znaleźć inne ciekawe ujęcia inspirowane przestrzenią miejską, a także cały proces tworzenia szkiców.

Shamekh  (1)Źródło: www.mymodernmet.com

« »

Dodaj komentarz