Mniej betonu, więcej zieleni w mieście!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Wiele miast obecnie zmaga się z problemem ukwiecenia przestrzeni. Rozglądając się dookoła, każdy bez trudu zauważy, że w polskich miastach wciąż pozostaje mnóstwo niewykorzystanej przestrzeni. Jak najłatwiej zmienić taką rzeczywistość?

Świebodzin Kompleksowa UsługaŹródło: archiwum Terra

Wielu z nas lubi otaczać się pięknymi kwiatami i kwitnącą roślinnością. I nic w tym dziwnego, kwiaty sprawiają, że przestrzeń miejska jest miła dla oka. Dzięki nim podnosi się również jakość życia w mieście. Jednak pomimo tego nadal spotykamy przestrzenie, w których widnieje tylko pusty beton. Jak w prosty sposób rozwiązać problem braku natury w miastach?

Nowoczesne rozwiązania bez względu na miejsce

W przestrzeni miejskiej najlepiej sprawdzą się produkty bezpieczne dla mieszkańców, które nie będą utrudniać im życia, a umilą codzienność. Elementy architektury miejskiej powinny być mobilne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, co zagwarantuje wieloletnie użytkowanie produktu. Muszą również umożliwić szybki montaż, demontaż lub łatwą zmianę aranżacji.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu kaskad produkty Terra® spełnią wszystkie powyższe kryteria. Kaskadowe konstrukcje kwietnikowe wykorzystywane są w całej Europie i na świecie. Przyczyniają się do upiększania tak znanych miejsc jak: Krakowskie Przedmieście w Warszawie czy ulica Piotrkowska w Łodzi. Nadają również charakter i wprowadzają kolor do największych miast, jak choćby: Casablanca, Wiedeń lub Ryga.

Świebodzin Kompleksowa Usługa

Źródło: archiwum Terra

Na przykładzie Świebodzina możemy podpatrzeć, jak miasto rozwiązało problem braku zieleni w centrum miasta. Przy pomocy kaskadowych konstrukcji kwietnikowych (wiszących i stojących) władze miasta ozdobiły swój rynek. Konstrukcje kwietnikowe pozwolą zaaranżować miejsca dotychczas trudne kompozycyjnie takie jak: duże powierzchnie bruku, asfaltu czy betonu, i to zarówno na terenach otwartych jak i wewnątrz obiektów. Wieża kwiatowa daje nieograniczone możliwości kompozycyjne w doborze kolorów, gatunków, rozmiarów kwiatów. Kaskadowa budowa pozwala uzyskać na małej powierzchni, olbrzymią bryłę kwiatową, której nie otrzymamy w żaden inny sposób.

Świebodzin Kompleksowa Usługa

Źródło: archiwum Terra

Świebodzin Kompleksowa Usługa

Źródło: archiwum Terra

Nietrudno zauważyć, że kwiaty w tym mieście pełnią funkcję nie tylko ozdobną, to także ważny element kompozycji urbanistycznej miasta, który wpływa pozytywnie na krajobraz. Jak widać, używając kwiatów do ozdoby przestrzeni miejskiej można otrzymać naprawdę ciekawy i zachwycający efekt. Warto z niego skorzystać, ponieważ każde miasto powinno być wyjątkowe, a dzięki kwiatom możliwe jest łatwe i efektowne współtworzenie wizerunku miasta.

Dodaj komentarz