Miś na miarę naszych możliwości

17 września 2013
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Już w najbliższą sobotę wielkie tournee po Warszawie rozpocznie… ogromna przytulanka. Najprawdziwszy pluszowy miś ma za zadanie umilić mieszkańcom spacery po Stolicy oraz odwrócić ich uwagę od nudnej rzeczywistości.

Fundacja Form i KształtówŹródło: www.formyiksztalty.pl

Przestrzeń miejska szwedzkiego Örebro gościła już wielkiego zabawkowego królika, pisaliśmy również o wielkiej dmuchanej kaczce, która zwiedziła wschodnie wybrzeże Azji. Akcje niesamowicie widowiskowe i trudne logistycznie, ale czego się nie robi, aby rozweselić naszą nieco szarą rzeczywistość? Podobnego przedsięwzięcia podjęto się również w Polsce.

Fundacja Form i KształtówŹródło: www.bryla.pl

Ta nietypowa, acz przesympatyczna instalacja artystyczna powstała w Fundacji Form i Kształtów, projektowi przewodzi założycielka organizacji, ceniona designerka Iza Rutkowska.

Fundacja Form i KształtówŹródło: www.bryla.pl

Najnowsze zadanie, jakie postawiła sobie Fundacja to przeciwstawienie się szarym, nieciekawym pomnikom, z których większość upamiętnia bolesne lub kontrowersyjne wspomnienia miasta i narodu. Dla kontrastu wobec betonowych brył stworzono więc rzeźbę z miękkich tkanin oraz pluszu. Tak narodził się wielki miś-przytulanka.

Fundacja Form i KształtówŹródło: www.bryla.pl

Obok takiej rzeźby nikt nie przejdzie obojętnie, instalacja jest stanie odmienić najbardziej szary dzień, przypomni mieszkańcom, że wcale nie warto się tak spieszyć. Może za sprawą wiernego przyjaciela z dzieciństwa zdołają nawet dostrzec obok drugiego człowieka?

fundacja form i kształtówŹródło: www.facebook.com/Bryla.pl

Fundacja Form i Kształtów
Źródło: www.bryla.pl

Gigantycznego misia wypatrujcie w najbliższą sobotę, 21 września na warszawskim Polu Mokotowskim. Każdy będzie mógł się na niego wspiąć – niezależnie od wieku, wszyscy będą mile widziani.

Fundacja Form i Kształtów

Źródło: www.bryla.pl

Doceniamy akcje, w których niecodzienne projekty i kreatywne pomysły mają odmienić nasze miasta. Lubimy, gdy przestrzeń publiczna nabiera nowego, świeżego charakteru – czy to za sprawą ukwiecenia, ciekawych instalacji artystycznych, czy też udanych rewitalizacji. Czekamy na kolejne takie akcje!

Fundacja Form i Kształtów
Źródło: www.bryla.pl

Pamiętajcie, że czasu jest niewiele, wielka podróż Przytulanki po Stolicy potrwa zaledwie tydzień. Najciekawsze pozostało na koniec: ostatni anoc z 28 na 29 września akcje zostanie podsumowana wspólnym patrzeniem w gwiazdy.

Inspirowani, będziecie?

Fundacja Form i KształtówŹródło: www.bryla.pl Fundacja Form i KształtówŹródło: www.bryla.pl

…a tak wyglądał proces tworzenia wielkiej Przytulanki:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zZM371YIsTQ[/youtube]

 

 

 

Dodaj komentarz