Minimalizm w nowoczesnej formie

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Do niedawna wielu mówiło o jego końcu, tymczasem styl minimalistyczny wciąż ma się dobrze i zdobywa coraz więcej nowych zwolenników. W Polsce minimalizm jest stylem najczęściej preferowanym w architekturze i to nie tylko wnętrz, ale także w architekturze krajobrazu.

Minimalizm to nurt w sztuce i architekturze, wywodzący się z lat 60. ubiegłego stulecia. Sięga swoimi korzeniami do tradycyjnej sztuki japońskiej, jednak to w okresie postmodernizmu możemy dostrzec jego intensywne wykorzystanie. Nie bez powodu często kojarzony jest przez swoje futurystyczne kształty z nowoczesnością.

duże donice
Duże donice TerraForm

Minimalizm polega przede wszystkim na ograniczeniu form, barw czy środków. Gdy chcemy wykorzystać styl minimalistyczny w projektowaniu wnętrz czy też przestrzeni miejskiej, musimy posłużyć się prostymi formami geometrycznymi, które mają podstawowe kształty, takie jak: kwadrat, prostokąt i trójkąt. Do tego jeszcze dochodzą gładkie, jednolite kolorystycznie powierzchnie. Najczęściej styl minimalistyczny ogranicza się do odcieni bieli, czerni i szarości. Dlatego jego główna zasada brzmi: im mniej, tym lepiej.

Wnętrza urządzone w tym stylu to jednobarwne ściany pozbawione wszelkich ozdób, falbanek, figurek, ale także łuków, wypukłości, wklęsłości, innych łagodnych załamań kątów. W architekturze miejskiej posługuje się statyczną formą, światłem, cieniem w eleganckiej luksusowej formie. Mała architektura miejska w stylu minimalistycznym to elementy gustowne, ale pozbawione niepotrzebnych ozdobników i intensywnych kolorów.

duże donice
Duże donice TerraForm

Jeżeli jesteśmy fanami minimalizmu propozycja dużych donic TerraForm z kolekcji Classic przypadnie nam do gustu. Klasyczna budowa donic umożliwi aranżację każdej przestrzeni miejskiej niezależnie od stylu, który prezentuje. Ta linia produktów skierowana jest do wielbicieli minimalistycznych, estetycznych rozwiązań, którzy szukają skutecznego sposobu na poprawę wizerunku otoczenia, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz obiektów.

duże donice
Duże donice TerraForm

W kolekcji znajdziemy pięć ciekawych donic. Największa z nich donica Gio Tondo (którą widać na zdjęciach) może mieć do 184 cm! Solidna i pokaźna konstrukcja donicy stanowi  mocny fundament do rozwoju roślin. Jej owalny kształt, charakterystycznie zwężony u dołu, wychodzi poza granicę standardowych rozwiązań, dodając przestrzeni miejskiej ekskluzywnego wymiaru. Wszystkie donice wykonane są z solidnych materiałów. Posiadają klasyczne, ale nowoczesne kształty, które znakomicie wpiszą się właśnie w styl minimalistyczny.

duże donice
Duże donice TerraForm

Dodaj komentarz