Miejskie siłownie to nowy styl życia!

Miejskie siłownie to nowy styl życia!

Zdrowy styl życia to nie slogan, lecz kierunek zmian, jakie dokonują się obecnie na naszych oczach. Doprowadzają one do rewolucyjnych przeobrażeń nie tylko w mentalności każdego człowieka, ale również  w wielu branżach oraz w przestrzeni miejskiej na całym świecie.

Obecnie w europejskich miastach powstają miejskie siłownie, które cieszą się ogromną popularnością. Idea ta bardzo dobrze sprawdza się w Anglii, gdzie w parkach miejskich montuje się po kilkadziesiąt tego typu urządzeń.

W naszym kraju zewnętrzne siłownie to pomysł zupełnie nowy, dopiero kilka miast zdecydowało się zrealizować takie przedsięwzięcie. A przecież miejskie siłownie to doskonałe miejsce zarówno dla osób młodych i aktywnych, jak i starszych, które cenią zdrowy styl życia. To także doskonały sposób na urozmaicenie treningu i wydostania się z czterech ścian tradycyjnego centrum fitness.

O tym, że uprawianie sportu wpływa na nasze życie, nie muszę nikogo przekonywać. Niestety, w dzisiejszych czasach rozwój cywilizacji nie sprzyja aktywności ruchowej, nowoczesne wynalazki eliminują każdy zbędny ruch. Dzisiaj więcej czynności wykonujemy na stojąco i codzienne życie wymaga od nas coraz mniej wysiłku fizycznego. To powoduje, że nasz styl życia jest coraz mniej zdrowy, a przecież zgodnie ze starym powiedzeniem „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, uprawianie sportu korzystnie wpływa na stan naszego zdrowia, samopoczucia i lepszego wyglądu.

Źródło: Archiwum Terra

Miejskie siłownie mogą to zmienić!

Zewnętrzne siłownie spowodują nasze utrwalenie nawyków aktywnego wypoczynku. To także doskonała rozrywka przy zagwarantowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Może dlatego warto, aby już teraz w naszych miastach pojawiły się takie siłownie? Będą one nie tylko idealnym miejscem spotkań i integracji, ale również doskonałym symbolem miejskim, co wpłynie na poprawę wizerunku miasta, które dba o swoich mieszkańców.

Doskonałym przykładem takich siłowni, konstruowanych z myślą o ich trwałości oraz produkowanych z najlepszych dostępnych materiałów, są te oferowane przez firmę Terra®, wyłącznego dystrybutora na rynku polskim znanych i cenionych na całym świecie produktów Benito.

Źródło: Archiwum Terra

Siłownie zewnętrzne proponowane przez firmę Terra® są podobne do tych wykorzystywanych w tradycyjnych siłowniach czy klubach fitness. Urządzenia nie są wrażliwe na warunki pogodowe, więc ich żywotność jest w dużej mierze uzależniona od samych użytkowników. Sprzęt jest całkowicie bezpieczny i przeznaczony zarówno dla osób dorosłych jak i dla młodzieży oraz dzieci powyżej 10 roku życia. Mogą z nich korzystać zarówno stali bywalcy tradycyjnych siłowni, jak i ci, którzy z podobnym sprzętem nigdy się nie zetknęli.

Miejscami najlepszymi dla takich siłowni na powietrzu są: parki, skwery, sąsiedztwo placów zabaw i boisk sportowych, tereny wzdłuż ścieżek rowerowych, osiedla mieszkaniowe, hotele, ośrodki wypoczynkowe, szkoły, uczelnie, szpitale, a także wiele innych miejsc, które są przeznaczone do wypoczynku i rekreacji.

Outdoor fitness ma w sobie ogromny potencjał, który czeka na odkrycie przez polskie miasta. Na pewno zainwestowanie w takie elementy miejskie zostanie docenione przez mieszkańców i sprawi, że przestrzeń miejska nie tylko będzie doskonałym miejscem do życia i sportu, ale również stanie się przyjazna i otwarta dla swoich mieszkańców jak i turystów.

Poniżej kilka inspirujących elementów siłowni miejskiej dostępnych w katalogu BENITO

Źródło: Archiwum Terra

Źródło: Archiwum Terra

Źródło: Archiwum Terra

Źródło: Archiwum Terra

Źródło: Archiwum Terra

Źródło: Archiwum Terra

Źródło: Archiwum Terra

Dodaj komentarz