Miejskie siłownie to nowy styl życia!

Miejskie siłownie to nowy styl życia!

12 czerwca 2012


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Zdrowy styl życia to nie slogan, lecz kierunek zmian, jakie dokonują się obecnie na naszych oczach. Doprowadzają one do rewolucyjnych przeobrażeń nie tylko w mentalności każdego człowieka, ale również  w wielu branżach oraz w przestrzeni miejskiej na całym świecie.

Obecnie w europejskich miastach powstają miejskie siłownie, które cieszą się ogromną popularnością. Idea ta bardzo dobrze sprawdza się w Anglii, gdzie w parkach miejskich montuje się po kilkadziesiąt tego typu urządzeń.

W naszym kraju zewnętrzne siłownie to pomysł zupełnie nowy, dopiero kilka miast zdecydowało się zrealizować takie przedsięwzięcie. A przecież miejskie siłownie to doskonałe miejsce zarówno dla osób młodych i aktywnych, jak i starszych, które cenią zdrowy styl życia. To także doskonały sposób na urozmaicenie treningu i wydostania się z czterech ścian tradycyjnego centrum fitness.

O tym, że uprawianie sportu wpływa na nasze życie, nie muszę nikogo przekonywać. Niestety, w dzisiejszych czasach rozwój cywilizacji nie sprzyja aktywności ruchowej, nowoczesne wynalazki eliminują każdy zbędny ruch. Dzisiaj więcej czynności wykonujemy na stojąco i codzienne życie wymaga od nas coraz mniej wysiłku fizycznego. To powoduje, że nasz styl życia jest coraz mniej zdrowy, a przecież zgodnie ze starym powiedzeniem „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, uprawianie sportu korzystnie wpływa na stan naszego zdrowia, samopoczucia i lepszego wyglądu.

Źródło: Archiwum Terra

Miejskie siłownie mogą to zmienić!

Zewnętrzne siłownie spowodują nasze utrwalenie nawyków aktywnego wypoczynku. To także doskonała rozrywka przy zagwarantowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Może dlatego warto, aby już teraz w naszych miastach pojawiły się takie siłownie? Będą one nie tylko idealnym miejscem spotkań i integracji, ale również doskonałym symbolem miejskim, co wpłynie na poprawę wizerunku miasta, które dba o swoich mieszkańców.

Doskonałym przykładem takich siłowni, konstruowanych z myślą o ich trwałości oraz produkowanych z najlepszych dostępnych materiałów, są te oferowane przez firmę Terra®, wyłącznego dystrybutora na rynku polskim znanych i cenionych na całym świecie produktów Benito.

Źródło: Archiwum Terra

Siłownie zewnętrzne proponowane przez firmę Terra® są podobne do tych wykorzystywanych w tradycyjnych siłowniach czy klubach fitness. Urządzenia nie są wrażliwe na warunki pogodowe, więc ich żywotność jest w dużej mierze uzależniona od samych użytkowników. Sprzęt jest całkowicie bezpieczny i przeznaczony zarówno dla osób dorosłych jak i dla młodzieży oraz dzieci powyżej 10 roku życia. Mogą z nich korzystać zarówno stali bywalcy tradycyjnych siłowni, jak i ci, którzy z podobnym sprzętem nigdy się nie zetknęli.

Miejscami najlepszymi dla takich siłowni na powietrzu są: parki, skwery, sąsiedztwo placów zabaw i boisk sportowych, tereny wzdłuż ścieżek rowerowych, osiedla mieszkaniowe, hotele, ośrodki wypoczynkowe, szkoły, uczelnie, szpitale, a także wiele innych miejsc, które są przeznaczone do wypoczynku i rekreacji.

Outdoor fitness ma w sobie ogromny potencjał, który czeka na odkrycie przez polskie miasta. Na pewno zainwestowanie w takie elementy miejskie zostanie docenione przez mieszkańców i sprawi, że przestrzeń miejska nie tylko będzie doskonałym miejscem do życia i sportu, ale również stanie się przyjazna i otwarta dla swoich mieszkańców jak i turystów.

Poniżej kilka inspirujących elementów siłowni miejskiej dostępnych w katalogu BENITO

Źródło: Archiwum Terra

Źródło: Archiwum Terra

Źródło: Archiwum Terra

Źródło: Archiwum Terra

Źródło: Archiwum Terra

Źródło: Archiwum Terra

Źródło: Archiwum Terra

« »

Dodaj komentarz