Miejski salon w Paryżu

19 listopada 2014
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Przestrzeń publiczna to miejsce wielu możliwości. Wykorzystując małe elementy architektury miejskiej można w prosty sposób stworzyć przyjazne i funkcjonalne meble. Na takie rozwiązanie wpadł francuski projektant Damien Gires.

Salon miejski w Paryżu źródło: trendsnow.net

Zrób sobie stolik

Projekt „Urban Terrasse” opiera się na technice DIY, czyli „zrób to sam”. Damien Gires stworzył szablon mebli miejskich z kartonu, które można szbko zamontować np. na słupkach oddzielających jezdnię od ciągów pieszych. W ten sposób powstają dodatkowe miejsca, przy których mieszkańcy mogą wypić kawę, zjeść lunch czy po prostu miło spędzić czas przy rozmowie.

Salon miejski w Paryżu źródło: kunstmag.typepad.fr

W zgodzie z naturą

Znaczną zaletą mebli zaprojektowanych przez Damiena Giresa jest możliwość poddania ich recyklingowi oraz nadruku dowolnego wzoru. Dzięki temu dostosowanie ich wyglądu do aranżacji przestrzeni miejskiej jest prostym i kreatywnym zadaniem. Mimo że trudno ocenić wytrzymałość takiego stolika, można śmiało przyznać, że sprawdza się jako tymczasowa ozdoba otoczenia, która przyciąga uwagę przechodniów.

Salon miejski w Paryżu źródło: urban-terrasse.com

Naturalna strona miasta

Idea salonu miejskiego staje się coraz popularniejsza. Odzyskiwanie przestrzeni na rzecz natury i mieszkańców zaczyna być uznawana za jeden z priorytetów architektów i urbanistów podczas planowania nowych inwestycji. Tym bardziej powinny cieszyć takie projekty jak ten stworzony przez Francuza. Dzięki niemu przestrzeń publiczna ponownie staje się przyjazna mieszkańcom. Co więcej, odpowiednia aranżacja mebli miejskich nadaje jej unikatowy wygląd, który znacznie wpływa na postrzeganie miasta przez odwiedzających.

Salon miejski w Paryżu źródło: designboom.com

Salon miejski w Paryżu źródło: trendsnow.net

Salon miejski w Paryżu źródło: urban-terrasse.com

Salon miejski w Paryżu źródło: designboom.com

Dodaj komentarz