Miejski Jeż, miejski Jeż…

22 kwietnia 2016
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Wyjdź z domu, poznaj sąsiadów, otwórz się na innych i pomóż dzieciakom wyjechać na wakacje! To w skrócie myśl przewodnia, jaka przyświeca wrocławskiej akcji „Jeż”.

iza rutkowska (4)Źródło: www.bryla.pl

Akcja została zorganizowana w ramach projektu „Wrocław – Wejście od podwórza”, który jest elementem programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury. Iza Rutkowska, o której pisaliśmy już dwukrotnie (kliknij tutaj, by przeczytać o wędrującym misiu lub tutaj, by poznać historię akcji żywopłot), ponownie dała o sobie znać! Tym razem stworzyła instalację, która miała zachęcić mieszkańców wrocławskiego „Trójkąta” (Przedmieścia Oławskiego) do integracji z sąsiadami na świeżym powietrzu. Akcja ma również pomóc w zbiórce funduszy na wakacyjny wypoczynek dla najmłodszych mieszkańców dzielnicy.

iza rutkowska (8)Źródło: www.bryla.pl

Dla tak wspaniałej idei narodził się Jeż. Miękkie, a jednocześnie dość rosłe „zwierzę” w postaci przytulanki wyruszyło w głąb mniej majętnych obszarów miasta. Najróżniejsze działania animacyjne z udziałem Jeża pozwoliły „wyciągnąć” mieszkańców okolicy do wyjścia z domu i poznania sąsiadów. Zupełnie nie dziwi nas fakt, że pluszowego zwierzaka najbardziej polubiły dzieciaki, dla których stał się atrakcyjną interaktywną zabawką 🙂

iza rutkowska (7)Źródło: www.bryla.pl

Podczas pobytu Jeża we Wrocławiu nakręcony zostanie film dokumentalny, który zostanie oficjalnie zaprezentowany w wybranych kinach studyjnych. Niebanalna zabawka ma zachęcić użytkowników sieci do wspierania zbiórki na rzecz wypoczynku dzieci – na portalu Polakpotrafi jeszcze do 20 maja można pomóc w zorganizowaniu wyjazdu.

iza rutkowska (6)Źródło: www.bryla.pl

Po wyczerpującej podróży przez wrocławską dzielnicę pluszowy Jeż także zasłuży na wakacje. Spędzi je, wraz z zaangażowanymi w projekt dzieciakami w Kłodzku, w tamtejszym Ośrodku Rehabilitacji. Wypoczywającą młodzieżą, ale także i Przytulanką zajmie się pan… Jerzy 😉

iza rutkowska (5)Źródło: www.bryla.pl

Sztuka ulicy ma ogromną moc! Nie jest zamknięta w galeriach, a jej doświadczeni wymaga bezpośredniego kontaktu i zaangażowania się w akcje takie, jak ta we Wrocławiu. Zjednoczenie mieszkańców  i wytworzenie nowych więzi wcale nie jest trudne i nie wymaga ogromnych nakładów – liczą się dobre chęci!

iza rutkowska (3)Źródło: www.bryla.pl

iza rutkowska (2)Źródło: www.bryla.pl

iza rutkowska (1)Źródło: www.bryla.pl