Miasto w kwiatach – Siemianowice

Miasto w kwiatach – Siemianowice

4 sierpnia 2011


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

W Siemianowicach rozpoczęły się prace związane z dekorowaniem miasta kwiatami. Zaczęto od centrum, gdzie na rynku zasadzono na klombach begonie wielokwiatowe oraz aksamitki. 

siemianowice.pl: Od połowy bieżącego miesiąca trwają prace związane z dekorowaniem miasta kwiatami. Zaczęto od centrum, gdzie na rynku zasadzono na klombach begonie wielokwiatowe oraz aksamitki. Już niedługo jednak, kwiaty pojawią się we wszystkich rejonach grodu. Pelargoniami i surfiniami przystrojone będą latarnie przy ul. Świerczewskiego, na placu Skargi, przy ul. Powstańców, Kapicy i Olimpijskiej.

Dalej, niż w roku ubiegłym, bo zaczynając od ronda, aż do końca cmentarza  udekorowane zostaną latarnie wzdłuż ul. Michałkowickiej. Efektowne wieże kwiatowe, które już zagościły na Rynku Miejskim, rozkwitną m.in.na rozjeździe w Bańgowie, na skwerze przy ul Wróblewskiego, na Placu Skargi, przy wydziale edukacji, przy al. Sportowców, na rondku przy ul. Sobieskiego. Zanim jednak wszędzie wysadzone zostaną pachnące ozdoby, można podziwiać, jak sama wiosna przystroiła Siemianowice Śląskie: stokrotkami, kwiatami akacji.

 

« »

Dodaj komentarz