Plebiscyt
Miasto w kolorach

Miasto w kolorach

Tagi: architektura, miasto, przestrzeń miejska, sztuka, 20 marca 2017


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Paul Eis to 19-letni student architektury, którego znudziła szara zabudowa stolicy Niemiec. Podczas jednego ze spacerów po Berlinie dostrzegł on wyjątkowo ciekawy wieżowiec. Atrakcyjny ze względu na nietypową formę, jednak nudny przez monotonne wykończenie.

Młody projektant wyobraził się świat, w którym przestrzeń miejska i jej zabudowa nie jest tak szara, jak do tego przywykliśmy, a kolorowa, jakiej nikt nigdy nie mógł oglądać na żywo. Jednak… skoro coś można sobie wyobrazić, to dlaczego nie można tego zrealizować?

źródło: www.instagram.com/the_architecture_photographer

Paul zaczął wiec dodawać budynkom Berlina „nieco” kolorów za pośrednictwem programów komputerowych, a wyniki swojej pracy publikował w serwisie Instagram. Po wyjątkowo ciepłym przyjęciu „nowego oblicza” stolicy Niemiec w Internecie, młody architekt postanowił rozbudować swój projekt. Fotografując architekturę z innych zakątków, również z Austrii i Holandii.

źródło: www.instagram.com/the_architecture_photographer

Czy kolory mogą sprawić, że architektura stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, zajrzyjcie do poniższej galerii i odwiedźcie profil Paula Eisa w serwisie Instagram:

źródło: www.instagram.com/the_architecture_photographer

« »

1 komentarz do wpisu “Miasto w kolorach”

Dodaj komentarz