Miasto kwiatów i natury

13 lutego 2012
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Dobrze zorganizowana przestrzeń publiczna jest wiele warta – organizuje życie mieszkańców, jest głównym miejscem aktywności współczesnego człowieka, a także staje się jego wizytówką i największą dumą. 

Codziennie przechodzę koło tych samych szarych budynków, idę tą samą drogą, popękanym chodnikiem. Często podążam tą samą trasą, zdaje mi się, że dobrze ją znam. Na tyle dobrze, że jej ufam, nie zastanawiając się, co dzieje się wokół. Coś omijam, na kogoś wpadam, w zamyśleniu nie zwracam uwagi na moje miasto… Czy powinno tak być?

Nasze miasto to nasze życie, często wyrażające to, kim jesteśmy. Identyfikujemy się z jego tradycją, historią, kulturą. Często spotykam się także z pewnym kultem kibica w mieście. Gorzej jak miasto pozostaje bez wyrazu, bez charakteru, bez możliwości pokazania tego, kim są jego mieszkańcy. Co wtedy zrobić?

Aby miasto stało się ciekawe i wyrażało dokładnie to, kim jesteśmy, dawało odrobinę wytchnienia, wystarczy wprowadzić w szarą, zabetonowaną przestrzeń miejską nieco naturalnego piękna w postaci kwiatów. Kaskadowe konstrukcje kwietnikowe – wieże kwiatowe świetnie się do tego nadają! Bo czy natura nie jest naszym naturalnym towarzyszem? Często uciekamy właśnie w stronę natury, aby coś przemyśleć, przeczekać, by po prostu odpocząć.

Kwiaty w mieście są jednym z najbardziej efektownych elementów dekoracyjnych w miejscach użyteczności publicznej. Nie tylko podkreślają piękno zabytkowych kamienic i nowoczesnych budynków, ale przede wszystkim poprawiają nastrój. Koją nasze nerwy, przywracają wspomnienia. W mieście kwiatów i natury można być sobą, można czuć się swobodnie, tym samym być jego częścią.

Bo czy można sobie wyobrazić lepsze podziękowanie osób zamieszkujących dane miasto,  jak właśnie utożsamianie się z nim, dumę z bycia jego mieszkańcem?

Kaskadowe konstrukcje kwietnikowe to doskonałe narzędzie dla architektów krajobrazu, które stosować można o każdej porze roku, w każdym klimacie,  przez wiele lat! Tylko od wyobraźni osoby, która przystraja konstrukcje kwietnikowe zależy, jak cudowne powstaną wieże kwiatowe.

Najważniejszą zaletą wież kwiatowych jest szczególnie duża efektowność aranżacji kwiatowych. Konstrukcja kwietnikowa pozwala w zaciszu firm ogrodniczych przygotować gotową wieżę kwiatową.  Możliwe jest również uzyskanie natychmiastowego efektu. Korzystając z kompleksowej usługi w jednej chwili zmienimy każde miasto!

Źródło: Archiwum Terra

Zachęcam do przedstawienia swoich uwag i opinii w polu komentarz.