Miasto jak malowane – wielkanocne dekoracje XXL

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Do świąt wielkanocnych pozostało nieco czasu – to świetny moment na przygotowanie pisanek, również tych w skali XXL! Wbrew pozorom malowanie ogromnych jajek eksponowanych w przestrzeni miejskiej wcale nie różni się od pracy z mniejszymi odpowiednikami, a efekt jest równie dobry! Zobacz, jak powstają wielkie pisanki dla miast:

pisanki xxl terra group (4)Źródło: www.terraeaster.com

Zgodnie z tradycją

Pisanki od zawsze towarzyszą obchodom świąt wielkanocnych. Są niezbędnym elementem domowych stroików, a także koszyczka ze święconką. Zawsze zachwycają urokiem, jednak najbardziej cenione z nich to te wykonane zgodnie z regionalnymi obyczajami. Pisanki ażurowe, „drapanki”, czy kraszanki pozwalają zachować miejscowe tradycje. Warto przenieść ten piękny obyczaj również do przestrzeni publicznej i podkreślić charakter miasta poprzez tradycyjne ozdoby.

pisanki xxl terra group (9)Źródło: www.terraeaster.com

Ząbkowice wypiękniały

Wielkanocne pisanki wcale nie muszą być wytworem taśmowej produkcji! Warto zadbać o to, by były dziełem ludzkich rąk – tylko wówczas będą naprawdę wyjątkowe i niepowtarzalne. Właśnie takie są jajka XXL z kolekcji Terra Ozdoby Wielkanocne. Za sprawą pracy utalentowanych rzemieślników, którzy poświęcają całe godziny na to, by przenieść na powierzchnię dekoracji maksymalnie wiele lokalnych motywów, biała powierzchnia pisanek zmienia się nie do poznania.

pisanki xxl terra group (1)Źródło: www.terraeaster.com

W toku planowania świątecznych dekoracji dla Ząbkowic Śląskich podjęto decyzję o ozdobieniu pisanek wizerunkiem ruin tamtejszego zamku książęcego. Oficjalna prezentacja nowych dekoracji odbędzie się podczas specjalnego wielkanocnego jarmarku 19 marca.

pisanki xxl terra group (3)Źródło: www.terraeaster.com

Zaczęło się od zdjęcia

Wizerunek zamku książęcego przeniósł na powierzchnię pisanek lokalny nowosolski artysta-plastyk. Praca zaczęła się od zarysu stworzonego na podstawie nadesłanego przez włodarzy Ząbkowic zdjęcia. Prosty szkic wręcz z minuty na minutę przeistaczał się w imponujący obraz! Kolorowe farby akrylowe stopniowo pokrywały powierzchnię jajka z fiberglassu, by ostatecznie stać się artystycznym przedstawieniem jednego z najsłynniejszych ząbkowickich zabytków.

unspecifiedAutor: Justyna Kijak

terra pisankiŹródło: www.terraeaster.com

Solidnie i na lata

Pisanki XXL z kolekcji Terra Ozdoby Wielkanocne wykonano z fiberglassu – niezwykle mocnego, a zarazem lekkiego materiału, który w toku produkcji wygładzono, by całość idealnie imitowała prawdziwe jajo, a przedstawiony na nim wizerunek maksymalnie wiernie odwzorowywał rzeczywistość. Po nałożeniu farb akrylowych, malunek utrwalono, dzięki czemu pisanki XXL, które trafią do Ząbkowic Śląskich nie stracą uroku jeszcze przez wiele sezonów.

pisanki xxl terra group (8)Źródło: www.terraeaster.com

pisanki xxl terra group (6)Źródło: www.terraeaster.com

pisanki xxl terra group (5)Źródło: www.terraeaster.com


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz