Meerane w kolorach – wielki powrót wielkich donic

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Meerane, choć położone za zachodnią granicą, pod względem architektury nie różni się znacznie od tej, jaką znamy z polskich miast. Centrum stanowią wąskie, brukowane uliczki, które spotykają się w centrum – na rozległym placu.

donice xxl terraformDonica z funkcją stołu czy model z siedziskiem? A może coś o typowo klasycznej formie? Poznaj wszystkie możliwości donic XXL, pobierz najnowszy przewodnik po funkcjonalnych rozwiązaniach dla każdej przestrzeni!

 

donice miejskie duze donice meerane gianto 8

Meerane, Niemcy | źródło: www.terraform.pl

 

Już w poprzednim sezonie centrum miasta Meerane „umeblowano” dużymi donicami z funkcją siedziska. Minimalistyczne, oszczędne w swej formie pojemniki pozwoliły wprowadzić na plac dodatkowe siedziska. W ten sposób udało się poprawić funkcjonalność okolicy bez naruszania ciągłości podłoża.

donice miejskie duze donice meerane gianto 7

Meerane, Niemcy | źródło: www.terraform.pl

 

To szczególnie ważne w przestrzeniach, pod którymi ciągnie się skomplikowana sieć podziemnej infrastruktury. Lekkie, mobilne donice z funkcją siedziska wystarczyło dostarczyć na miejsce lekkim wózkiem paletowym – i voilà!

Gdy na placu brakuje roślin…

 

 

 

W tym roku powtórzono aranżację. Dla jej urozmaicenia do centrum trafiły również klasyczne donice miejskie – kolorowe modele Gianto, które urozmaiciły poboczne uliczki. Nasadzono w nich pacioreczniki – wyjątkowo bujnie i efektownie kwitnące krzewy, stopniowo zyskujące coraz silniejszą pozycję w gamie propozycji dla miejskich ukwieceń.

donice miejskie duze donice meerane gianto 15

Meerane, Niemcy | źródło: www.terraform.pl

Towarzyszą im surfinie oraz komarzyca (plektrantus). Taki właśnie pomysł na kompozycję okazuje się tegorocznym hitem – podobno obsadzono między innymi duże donice w niemieckim mieście Bad Rappenau.

Duże donice – duże rośliny!

 

 

 

Sprawdzone w poprzednich sezonach dekoracje wracają w kolejnych letnich miesiącach na ulice europejskich miast. Już niebawem, u schyłku września w donicach pojawią się sprawdzone jesienne propozycje – kapusta ozdobna, wrzos czy chryzantema.

donice miejskie duze donice meerane gianto 11

Meerane, Niemcy | źródło: www.terraform.pl

 

donice miejskie duze donice meerane gianto 6

Meerane, Niemcy | źródło: www.terraform.pl

 

donice miejskie duze donice meerane gianto 2

Meerane, Niemcy | źródło: www.terraform.pl

 

…ale o tym więcej w kolejnych wpisach – póki co – cieszmy się trwającym nadal latem!  

 


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz